Geri Dön

Erdoğan’dan Hatay’a gidecek Kılıçdaroğlu’na teklif: Postal eksikse sana gönderelim

CHP liderinin Hatay’a gideceğini öğrenen Erdoğan, “Hayırdır ya! Günaydın. Ne oldu? O zaman postal eksikse sana postal da gönderelim. Olur ya parka eksikse onu da gönderelim” dedi. Erdoğan, “Bu zatın da partisinin de devri kapanacak” diye devam etti

Erdoğan’dan Hatay’a gidecek Kılıçdaroğlu’na teklif: Postal eksikse sana gönderelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da ünlülerle askerin sınırdaki buluşmasını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hatay’a gideceğini söyleyerek, “Parka eksikse onu da gönderelim” dedi. Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:

ŞAHSIMA HAKARETLERİ TAVAN YAPTI: Hatay’da sanatçı sporcu ve medya mensuplarımızla buluşarak askerimize moral verdik. Bu birilerini rahatsız etmiş olmalı ki olmadık ifadelerle hakaret etmeye kalktılar. Gerek biz gerek sanatçılarımız kendilerine hak ettikleri cevabı verdik. Şahsıma olan hakaretler tavan yaptı. Bulunduğumuz makam bu hakaretleri kabul eden bir makam değildir. O kişilere akıllarının alacağı şekilde gerektiğinde cevabı vermesi gereken makamdır.

POSTAL, PARKA GÖNDERELİM: Duydum ki Hatay’a gidiyormuş, hayırdır ya! Günaydın. Ne oldu? O zaman yapman gereken bir şey var postal eksikse sana postal da gönderelim. Olur ya parka eksikse onu da gönderelim. Şunu bilmen lazım; bu ülkede biz askerimizle doğduk askerimizle yürüyoruz, Mehmetçiğimizle doğduk, yürüyoruz. ‘Afrin’de ne işiniz var?’ diyen kimdi ya, siz değil miydiniz? Biz size rağmen Fırat Kalkanı’nı, Bay Kemal’e rağmen Zeytin Dalı Operasyonu’nu yaptık. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4071. Herhalde gözyaşı dökmeyi de unutmazsın. Kuzey Irak’ta etkisiz hale getirilen terörist sayısı 337. Yurtiçinde etkisiz hale getirilenlerin sayısı 165. Bay Kemal ve işbirliği yapan koalisyon ortaklığının böyle bir derdi yok, onların derdi bu ülkeyi bölmek parçalamaktır. Adalet yürüyüşü yapıyor yanında kimler var, terör örgütü ile iç içe olanlarla yürüyüş yapıyor. Sandık önümüze geldiğinde hesabını sormaya var mıyız?

ZIRVALAYACAĞINA: Roman vatandaşlarımızla bir araya gelmiş, iyi de etmiş ihtiyacı var. Grup kürsüsünde kendin çal kendin oyna zırvalayacağına hiç değilse gerçek hayatın içine girmiş; niyet bozuk olunca en makul işi bile skandal hale getirmeyi başarıyor. Nefret dilini Roman kardeşlerimizi tahrik etmek üzere devreye almış. Suriyeli sayısına ve harcanan parayı kafaya taktı. Kendi vatanları için savaşmadığını iddia ederken askerlerimizle mücadele ederken binin üzerindeki ÖSO mensubunu bu adam yok saymıştır.

SEN DE ESED’İN YANINA GİDERSİN: Afrin’deki ÖSO komuta kademesi ziyaretime geldi. Komutanlardan bir tanesi, albay; ‘cephedeki en fedakarlardan bir tanesi’ dediler. ‘Ameliyat ile karnını aldılar’ dedi. ‘Açın, bakayım, göreyim’ dedim. Açtılar, hakikaten karın kısmı operasyon geçmiş, mermiler almış, durmamış tekrar cepheye gitmiş. Kardeşimizin kolunda Türk bayrağı, diğer tarafında Suriye bayrağı var. Ey Kemal sende bunlardaki cesaret, iman, ruh var mı ya. Adamlarını Esed’e gönderirsin, en sonunda da sen onun yanına gidersin.

BU ZAT VE PARTİNİN DEVRİ KAPANACAK: Lafa gelinde sosyal demokrat olduğunu söyleyen, her tarafından faşizm akan bu zat ve partinin devri kapanacaktır, hiç endişe etmeyin. Irkçı siyasetin yükselişe geçip de huzurun arttığı bir ülke örneği yoktur.

'SIKIYSA ŞİMDİ YAP'

Gözümüzün nuru çocuklarımız bizim geleceğimiz. Çocuklarımıza aydınlık gelecek hazırlama gayretindeyiz. Cezalar artıyor sıkıysa bu yola tevessül etsinler ömürleri cezaevinde geçer, orada çürürler. Kimyasal kastrasyon (hadım) tedbiri ayrıca uygulanabilecek. Çocukların mağdur olduğu olaylarla ilgili yayın kısıtlama ve yayın yasağı konulabilecek.

‘AVRUPA KENDİ SONUNU HAZIRLIYOR’

Avrupa’nın terör örgütü oyuncağı haline dönüştüğünü görmenin öfkesi içindeyiz. Dağda aradığımız terör örgütü mensuplarının Avrupa caddelerinde karşımıza çıkmasından bıktık. Avrupa’da demokrasi özgürlükler sadece Türkiye’ye karşı olanların hakkıdır. Türkiye lehine en küçük faaliyet olursa salon iptallerinden sınır dışına kadar acayip yaptırımlarla karşı karşıya kalırsınız. Avrupa kendi sonlarını kendi elleriyle hazırlıyorlar. Terör örgütleri nefretlerini ve namlularını onlara çevirecekler. Terörizmin doğası budur, kendisini besleyen eli ısırır.

GURBETÇİLERE ÇAĞRI: Vatandaşlarımıza sesleniyorum; birinci sınıf insan haklarına sahip olacağınız yeni vatanınızdasınız. Ana vatanınız bakidir, yeni vatanınıza sahip çıkın. Vatandaşlık hakkından mutlaka faydalanın. Eğitimden, iş kurmaya kadar imkanları değerlendirin. Ana dilinizden inancınızdan kendi içinizdeki dayanışmanızdan asla taviz vermeyin. Ülkenin dilini, sosyal ortamını en iyi şeklide öğrenin. Siyasette etkin olun, PKK’lılara DHKP-C’lilere bırakmayın oraların siyasetini. Siz etkin olun, girin o alanlara bizzat.

‘Afrin’i kime vereceğimizi iyi biliyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının ardından Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un “Afrin’in Suriye rejimine teslim edilmesi gerektiği” açıklamasının hatırlatılması üzerine şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu yaklaşım çok yanlış bir yaklaşım. Biz şu anda Afrin’i kime geri vereceğimizi çok iyi biliyoruz. Öncelikle Suriye’de şu anda başka ülkelerin el altında, kontrol altında tuttuğu yerlerin Suriye’ye teslimi konuşulsun. Oraları rejim verdi ifadesi bizi ikna etmez. Biz yeri geldiği zaman Afrin’i Afrinlilerin kendisine bizzat teslim ederiz. Ama bunu zamanlaması bize aittir. Onu da biz belirleriz, Sayın Lavrov değil.”

‘Gerekirse ararım’

Erdoğan, “Trump ile görüşme ihtimali” olup olmadığına dair soru üzerine, “u an itibarararsa görüşmemek için hiçbir sebep yok. Gelişmelere göre gerekirse ben de ararım” dedi. “Trump’un, Suriye konusunda önemli kararlar alacağım açıklaması”na ilişkin de Erdoğan, “Biz de izliyoruz şu anda. Bakalım” değerlendirmesi yaptı.

Yılmaz’ı çağırdı

Erdoğan konuşmasının sonuna doğru Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a seslenerek “İsmet bey bir dakika sizi buraya alalım” diyerek bir süre Yılmaz’la kürsüde konuştu. Erdoğan’ın Yılmaz’a MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de tepkisini çeken Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “deizm” raporunu sorduğu ileri sürüldü. Yılmaz’ın toplantıya dair bilgi verdiği, bu bilgi üzerine Erdoğan’ın da konuşmasına devam ettiği kaydedildi. Erdoğan, grup toplantısı sonrasında bu yöndeki sorulara, “özel konular” yanıtını verdi.

‘MİT kovalıyor’

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov ile kritik meseleleri ele aldık. Kırgız makamları ile ele ele verip FETÖ’yü bu ülkede de tasfiye edeceğiz. Gabon üç önemli FETÖ’cüyü ülkemize teslim etti. Gideceğiz nereye kaçarlarsa kaçsınlar. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Kosova’dan altı, Gabon’dan üçünü aldık. MİT kovalıyor, bakalım yenisi nereden çıkacak.

‘Lanetliyorum’

22 milyar dolarlık bir yatırım olan Akkuyu Nükleer’in temelini attık. Rusya ile önümüzde çok fırsat olduğunu biliyoruz. Rusya ve İran ile üçlü zirve yaptık. Doğu Guta ve Duma katliamları yapanları lanetliyorum. Kimden gelirse gelsin bu katliamları yapanlar bunun hesabını kesinlikle ağır ödeyecekler. Bununla ilgili görüşmelerimizi çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Görüşmeler gene devam edecek.

Baykal’ı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile birlikte Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ı ziyaret etti. Erdoğan ve Kahraman’ı hastanede Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Rektör Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Prof. Dr. Aslı Ataman Baykal karşıladı. Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından Prof. Ataman Baykal’ın, kapıya kadar uğurladığı Erdoğan’a duyarlılığından dolayı teşekkür ettiği öğrenildi.

ABD yasak dinlemedi! Tehlikeli deneme...ABD Hava Kuvvetleri, Donald Trump yönetiminin yakın zamanda çekildiği Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) Anlaşması kapsamında yasaklı olan orta menzilli karada konuşlu bir balistik füzeyi denediklerini açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber