Erdoğan-Obama görüşmesinde sürpriz isim

Erdoğan-Obama görüşmesinde sürpriz isim

Başbakan Erdoğan ve ABD Başkanı Obama'nın yapacağı görüşmede o da bulunacak.

Dünya Bülteni'nde yer alan habere göre İsrail 'in Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybeden Furkan Doğan 'ın babası Ahmet Doğan , ABD Başkanı Barack Obama'ya bir mektup vermek üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ABD'ye gitti. Doğan'ın Obama'ya vereceği mektupta ABD vatandaşı da olan Furkan Doğan için açılan davayı ABD bürokrasisinin nasıl engellediği ve Adalet Bakanlığı'nın nasıl duyarsız kaldığı anlatılıyor.ü

Furkan Doğan'ın avukatları Ramazan Arıtürk ve Cihat Gökdemir tarafından hazırlanan mektup, Ahmet Doğan'a verildi. Ahmet Doğan da mektubu Başbakan Erdoğan'a götürerek, Obama'ya vermesini rica etti. Erdoğan ise, 'Bu mektubu ben verebilirim ama senin vermen daha iyi olur, ben seni bu mektup için resmi heyete dahil ettireceğim' diyerek kendisiyle beraber ABD'ye gelmesini istedi. Bunun üzerine kısa sürede hazırlıklarını tamamlayan Doğan, Başbakan Erdoğan ile birlikte ABD'ye gitti.

ATO, yabancı temsilcilere Kalecik karası üzümünü tanıttıAnkara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı Temel Aktay, geçen yıl 51 firmanın 27 ülkeye yaklaşık 10 milyon dolarlık şarap ihraç ettiğini ve bunların başında Belçika ve İngiltere geldiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber