Erdoğan, ODTÜ’lü öğrencileri kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ODTÜ mezuniyet töreninde açtıkları pankartın ardından gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan öğrencilerle görüştü.

Erdoğan, ODTÜ’lü öğrencileri kabul etti

ODTÜ’lü öğrencilerin aileleri, Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın ile irtibata geçti. Öğrencilerden birinin annesinin Erdoğan’a mektup yazması üzerine görüşmeye giden süreç başladı. Erdoğan öğrencilerin görüşme talebini geri çevirmedi. Dün gerçekleşen görüşmede öğrenciler Erdoğan’a çiçek takdim etti. Erdoğan öğrenciler ile tek tek ilgilendi, ailelerini ve nereli olduklarını sordu. Öğrencilerden birinin savunma sanayi ile ilgili ödüllü projesi olduğunu öğrenmesi üzerine Erdoğan, savunma sanayi alanında yapılanları anlattı. Erdoğan, seçkin bir üniversite olan ODTÜ’nün de savunma sanayi alanına katkı sağlaması gerektiğini ifade etti. Erdoğan, görüşmenin sonunda öğrencilere, “Yerli bir cep telefonu size hediye ediyorum” diyerek, Vestel’in Venüs marka cep telefondan armağan etti.

Erdoğan ve ODTÜ’lü öğrencilerin buluşacağını ilk kez Milliyet gazetesi yazarı Talat Atilla duyurmuştu.

Arı kovanı yüklü kamyonetle tır çarpıştŞanlıurfa'nın Siverek ilçesinde tır ile arı kovanı yüklü kamyonetin çarpışması sonucu 1 kişi yaralanırken, yola saçılan arı kovanları özel kıyafetli görevlilerce kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber