Ergenekon operasyonuna cumhuriyetçi tepki

İZMİR'de, Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu üyeleri, düzenledikleri eylemle, Ergenekon Operasyonu'nu protesto etti, ABD'nin bir planı olduğunu ileri sürdü.
Bugün, saat 12.00 sıralarında, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde, ellerinde Türk Bayrakları ve pankartlarla toplanan Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu üyesi yaklaşık 100 kişi, Ergenekon Operasyonu'nu protesto etti. Platformun dönem sözcüsü ve İzmir Barosu Yönetim Kurulu üyesi Avukat Erdoğan Özer, Ergenekon'un 10'uncu dalga operasyonunda Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun evinin arandığını, 4 emekli general, 4 subay ve YÖK eski Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz'ün gözaltına alındığını hatırlattı. Vatansever aydınların ve subayların yanına Susurluk olayına, mafyaya karışmış bir kişinin eklendiğini ve sahneye silahların, bombaların konularak mizansenin tamamlandığını dile getiren Özer, şunları söyledi:
“Aslında bu Ergenekon tertibi bir ABD planıdır. Aynı zamanda AKP'nin bir intikam operasyonudur. Ey Kanadoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimi güzel güzel giderken sen ortaya bir 367 attın ve ortalığı karıştırdın mı. Ey Orgeneral Kılıç, Biz AB'ye girmek için çırpınırken sen misin Avrasya'ya falan diyerek milletin kafasını bulandıran. Ey YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz, sen misin İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ı rektör yapmayan. Alın size operasyon, oldunuz Ergenekon terör örgütü üyesi. Ama ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar. Ergenekon tertibi her yönüyle ortaya çıkmıştır. Silivri Mahkemesi'nde iddianamedeki bütün iddiaların yalan olduğu kanıtlanmıştır.”

AKP'YE HAYIR EYLEMİ
Özer, konuşmasının sonunda, 24 Ocak'ta, Gündoğdu Meydanı'nda ‘AKP'ye Hayır’ adlı bir mitingte düzenleyeceklerini, katılım olmasını istediğini belirtti. Üyeler, açıklamanın ardından sessizce dağıldı.

Akın akın geldiler!Karabük'ün Safranbolu ilçesinde Safran Festivali etkinlikleri kapsamında safran hasadı yapıldı. Vatandaşlar safran hasadına akın ederken, safranlı yiyecekler ikram edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber