Ergenekon'da Oğuztan'ın çarpraz sorgusu

Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal

Silivri Cezaevi'nde görülen Ergenekon davasının 32. duruşmasında tutuklu sanıklardan gazeteci Ümit Oğuztan'ın çapraz sorgusu yapılıyor. Oğuztan'a Susurluk araştırma komisyonuna gönderdiği Ergenekon adlı bir örgütün varlığına dair yazısı hatırlatıldı. Oğuztan'a Ergenekon ismini nereden duyduğu soruldu. Ümit Oğuztan, kitaplarını basan Yaprak Yayınevi'nin Erol Mütelcimler'in ilk kitabını basan yayınevi olduğunu belirterek, "Ben kitabını yayınlanmadan önce okudum. Böyle bir örgütten bahsetti. Daha sonra zaten kamuyonuna da bahsetti. Buradan duydum. Başka biryerden duysam yazardım" dedi.

JİTEM diye bir örgütün olmadığını söyleyen Oğuztan, "Ergenekon unutturmak için. Gerçek gladyonun üzerini örttüler, lütfen hukukçu hakimler bu oyuna gelmeyin" diye konuştu.

Oğuztan'a, Tuncay Güney'in Mehmet Eymür'ü tanıyıp tanımadığı soruldu. Oğuztan, Güney'in kendisine Eymür'ü tanıdığını ve kendisine bilgi aktardığını söylediğini ifade etti. Oğuztan, "Birgün, Güney'in yüzünün kireç gibi olduğunu gördüm. Sorduğunda Mehmet Eymür'ün aradığını söyledi ve yok birşey dedi" şeklinde konuştu.

Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, Yeni Aydınlık'ta Adil Serdar Saçan'ın Fethullahçı olduğu yazıldığı yönündeki haber çıktığını belirterek, "Siz böyle bir gözlenim edindiniz mi" diye sordu. Oğuztan, Organize Şube'de Adil Serdar Saçan'ın boğazını tutarak kendisini duvara vurduğunu ve "Sen Fethullah Gülen'den ne istiyorsun" dediğini söyledi. Oğuztan, 9 gün boyunca süren baygınlığın ardından kendisine geldiğinde "Sen Fethullah Gülen'den ne istiyorsun "şeklinde sorular sorulduğunu ifade etti.

Genç kız yolda bulduğu 13 bin doları getirdi, kuyumcu sahibini bulduİstanbul Kartal’da yolda içinde 13 bin dolar olan bir zarf bulan genç kız, "Ben bunu yerde buldum sanırım sizin olabilir' diyerek kuyumcuya bıraktı. Paranın fotoğrafını çeken, sosyal medyada paylaşan kuyumcu, zarftaki dekonttan yola çıkarak sahibine ulaştı. Parayı sahibine veren Kuyumcu, " Bence parayı bulup getiren ve teslim eden kız benden daha gurur kaynağı. Alkışlanacak biri varsa bence o kız olmalı. Bu, bir zincirleme iyilik oldu." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber