Ezine Belediye Başkanı AKP'den CHP'ye geçti

ÇANAKKALE'nin Ezine İlçesi'nin AKP'li Belediye Başkanı Halil Büyükerol, partisinden istifa ederek CHP'ye geçti.
Büyükerol, CHP İlçe Teşkilatı'nda düzenlenen törende, CHP İl Başkanı Serdar Soydan, İlçe Başkanı Halil Kaya, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili tarafından coşkuyla karşılandı. Büyükerol yaptığı konuşmada, Ezine'ye hizmet getirmesinin AKP'de yarattığı rahatsızlığı anlayamadığını belirterek, “Atatürk'ün ilkelerine, devrimlerine en iyi şekilde sahip çıkan, en iyi savunan bir partide siyasete devam etme kararı aldım. Tercihimi de siyasete ilk adım attığım ‘baba Ocağı’ CHP'den yana kullandım” dedi.
CHP İl Başkanı Serdar Soydan da, AKP'nin hem siyasette, hem de devlet yönetimindeki başarısız olduğunu öne sürerek, “Sevgili Büyükerol'u verdiği karar nedeniyle kutluyor, hoşgeldin diyerek kucaklıyorum” dedi. Partililerin alkışları arasında, üyeliği yapılan Büyükerol'a, İl Başkanı Serdar Soydan tarafından CHP rozeti takıldı.

SİYASETE CHP'DE BAŞLADI

22 Temmuz 2007 yerel seçimlerinde, Ezine Belediye Başkanı MHP'li M. Kemal Cengiz'in milletvekili olmak için istifa etmesiyle bu göreve getirilen Halil Büyükerol'un siyasete CHP Gençlik Kolları'nda başlaması, ANAP'ta İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi üyeliği yapmasının yanı sıra, sosyal yaşamdaki etkinliğinin AKP yönetiminde rahatsızlık yarattığı ifade edildi. Kulislerde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ceylan'ın görevinden istifa ederek AKP'den aday adaylık müracaatında bulunması ve Ceylan'ın AKP profiline daha uygun bir aday görüntüsü yaratmasının Büyükerol'un istifasına neden olduğu yorumları yapılıyor.

22 yaşındaki Kardelen Kuşadası'nda toprağa verildiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC), öğrencisi olduğu üniversitenin bahçesinde geçirdiği beyin kanaması sonrasında tedaviye alındığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen Kardelen Çetin(22) Kuşadası'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber