Gerçek anket 3 Kasımda

Derviş, Öztürk ve Livaneli ile gecekondu bölgelerini gezen CHP lideri Baykal, Erdoğana tepkisini sürdürdü: "Bir insanın böyle düşünmesi için çılgın olması lazım"

Baykal, açıkla çağrısına yanıt alıp almadıklarına ilişkin soru üzerine, önümüzdeki cuma akşamı Kanal Dde Erdoğanla yapacakları tartışmayı hatırlatarak, "Bu buluşmayı bekliyorum. Cuma günü kendisine hatırlatırım" diye konuştu.Şehir turu öncesinde Atatürk Havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, Erdoğanın CHPnin bir medya patronu ile işbirliği yaptığı çok fazla üzerlerine gelinirse bu gizli yönleri açıklayacakları yolundaki sözlerinin hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:"Herkes ne biliyorsa söylemelidir. Bizim, Türkiyede medya gruplarıyla, medya patronlarıyla, iş dünyası ile ilişkilerimiz çok şeffaf ve dürüst bir anlayışa dayanan ilişkilerdir. Hiç kimseyle özel bir pazarlığımız yoktur, olamaz. Böyle bir şey düşünülemez. Bir insanın çılgın olması lazım, böyle bir şeyi düşünebilmesi için.""Üzerime gelirsen, bak ben de bir şey söylerim" yaklaşımının kendi siyaset üslubu olmadığını kaydeden Baykal, bu duruma üzüldüğünü söyledi.Seçimlere ilişkin yapılan anketlerin hatırlatılması üzerine Baykal, kendilerinin hiç anket yaptırmadıklarını, başkalarının yaptırdıkları anketleri değerlendirmediklerini belirterek, "En büyük anket 3 Kasımda yapılıyor" dedi. Havalimanının VIP Salonunda bir süre dinlenen Baykal, burada karşılaştığı Bağımsız Cumhuriyet Partisi (BCP) Genel Başkanı Mümtaz Soysal ve Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunluyla sohbet etti.Kemal Derviş, Yaşar Nuri Öztürk ve Zülfü Livanelinin de aralarında yer aldığı milletvekili adaylarıyla İstanbulun Bağcılar, Halkalı, Sefaköy, Güngören, Merter, Güneşli gibi göç alan gecekondu bölgelerini gezdi, vatandaştan yoğun ilgi gördü.Baykal, Güneşlideki halk pazarının önünden geçerken otobüsten inip pazarcılarla konuştu, balıkçı Saadettin Canla sohbet etti. Güneşli İlkokulunun önünden geçerken de aracı durdurarak çocuklarla bir araya geldi.Bu arada Bağcılar İlçe Örgütü Üyesi Nuray Özmeral (21), seçim otobüsünün arkasından koşarak Baykalı takip edince, Yaşar Nuri Öztürk tarafından araca alındı. Baykalın kendisine uzatılan bir buket çiçeği ise türbanlı bir kadına vermesi dikkat çekti.Gezi sırasında seçim otobüsünden anonsları milletvekili adaylarından Mehmet Sevigen yaptı. Sevigen, 4 saat boyunca yaptığı esprili anonslarla Baykalı bile güldürdü. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bir medya grubuyla işbirliği yaptığı yönünde açıklama yapan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğana tepki göstererek, "Bir insanın böyle bir şey düşünebilmesi için çılgın olması lazım" dedi.

Antalya'da kırmızı alarmMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Antalya'da 6 ilçe için verdiği 'kırmızı' uyarıdan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü'nde tüm izinler iptal edildi. Her iki kurum izinde olan personelini de yarın göreve çağırdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber