Geri Dön

Güroymak’ta ‘Norşin’ heyecanı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Bitlis ziyareti sırasında Güroymak için kullandığı ‘Norşin’ ismi ilçede heyecanla karşılandı

Hatta Gül’ün “Norşin” telaffuzundan cesaret alan Güroymaklılar, ilçenin isminin değiştirilmesini istedi. Belediye Başkanı DTP’li Mehmet Emin Özkan, Kürt açılımının tartışıldığı bugünlerde Cumhurbaşkanı’nın bu açıklamalarından son derece memnun olduklarını, 1960’lı yıllarda köy ve mezra isimlerinin değiştirilmesine ilişkin kanun ile birlikte ‘Norşin’ olan yerleşim yerinin isminin ‘Güroymak’ olarak değiştirildiğini söyledi.
Bu açılımın ‘Norşin’ ismini geri almak için fırsat olduğunu belirten Belediye Başkanı Özkan, “Telaffuzunda bile zorlanan halkımızın büyük kısmı ismin yeniden Norşin olmasını istiyor. Norşin isminin neden değiştirildiğini de bilmiyoruz. Norşin isminin yeniden gündeme gelmesinden dolayı memnunuz. Cumhurbaşkanı’nın burada ‘Norşin’ olarak hitap etmesi bu bölgedeki bazı beklentileri de su yüzüne çıkarmıştır” diye konuştu.

Köpeğe kalaslı dayak cep telefonuna yansıdıYalova’nın Çiftlikköy ilçesi Aşağı Gacık mevkisinde köpeğini kalasla döven Hasan A. adlı şahsın uyguladığı vahşet cep telefonuna yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber