‘Halkın isteğini yerine getirdik’

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yapılan ‘tek tip kıyafet’ düzenlemesine ilişkin,  “Sokaklarda terör yapacaksınız, masum insanları öldüreceksiniz, darbe yapacaksınız ve kendinizi kahraman göreceksiniz. Böyle bir şey olmaz. Milletimizin bu konudaki duyarlılığı, bu konudaki hassasiyeti, dikkate alındı” dedi.

‘Halkın isteğini yerine getirdik’

Yönetmelik 1 ayda hazır
Bozdağ, Ak Parti Siverek 6. Olağan Kongresi’ne katıldı. Burada konuşan Bozdağ, KHK ile terör örgütü üyeliğinden tutuklu ve hükümlü olanların duruşmalara giderken tek tip kıyafet giymesini öngören değişikliğin yapıldığını anımsattı. Söz konusu değişiklikle darbe teşebbüsünde bulunanların badem kurusu renkte bir tulum giymelerinin öngörüldüğüne dikkati çeken Bozdağ, şöyle konuştu:

“Şimdi bunu da farklı bir yere çekme gayreti içerisinde olanlar var. Milletimizin bizden talebiydi bu, sokaklarda her yerde terör yapacaksınız, masum insanları öldüreceksiniz, darbe yapacaksınız ve siz kendinizi kahraman göreceksiniz. Böyle bir şey olmaz. Milletimizin bu konudaki duyarlılığı, bu konudaki hassasiyeti, dikkate alındı. Milletimizin bu talebine kulak vererek hayata geçirdik. Bir ay içerisinde yönetmelik yapılacak ve arkasından uygulama yürürlüğe girecektir”
Bozdağ, taşeron düzenlemesiyle ilgili de “Taşeron meselesini ortadan kaldırdık, 450 bin taşeron işçisi kadroya geçmiştir” dedi.

‘Müdahale ettirmeyiz’

2019’daki seçimlere değinen Bozdağ, şunları kaydetti: “2019’un hesabını yapıyorlar. ‘Ne yapalım? Bir araya gelelim, kendimiz ortak bir aday çıkaralım, oradan Sayın Cumhurbaşkanının önünü keselim’ diyorlar. Sadece Türkiye’nin içindekiler değil, Almanyası, Fransası, Hollandası, Avusturyası, pek çok ülke, FETÖ’sü, PKK’sı, DHKP-C’si aynı dertte. ‘Tayyip Erdoğan’ı nasıl Türkiye’nin siyasetinden uzaklaştırırız?’ bunun hesabını yapıyorlar. Buradan söylüyorum hiçbir ülkenin Türkiye’nin seçimlerine müdahale etmesine asla izin vermeyiz.”

D-100 Karayolu'nda kaza! Ayak parmakları koptuAvcılar, D-100 Karayolu, Ankara istikametinde seyir halindeki bir otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu aynı yönde iki araca çarptıktan sonra önce takla attı sonra da bariyerlere çarptı. Kaza sonrası bariyerin kapıdan girmesi nedeniyle sürücünün ayak parmakları koptu. Araç içinde kopan parmaklar bulunarak hastaneye götürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber