HDP ve HÜDAPAR’dan CHP ziyareti

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken beraberindeki heyet ile CHP Diyarbakır il teşkilatını ziyaret ederek bayramlaştı. HDP ziyaretinin ardından HÜDAPAR yönetimi de CHP’yi ziyaret ederek bayramlaştı.

HDP ve HÜDAPAR’dan CHP ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi kurban bayramı nedeniyle il binasında partililerle bir araya geldi. Partililerin bayramlaşmasının ardından CHP adayları Diyarbakır’da bulunan siyasi partileri ağırladı.

CHP İl Başkanı Mehmet Sayın, CHP Diyarbakır 1. sıra adayı Naci Sapan ve beraberindeki milletvekilleri konukları ağırladı. CHP’nin tüm adaylarının hazır bulunduğu bayramlaşmanın vurgusu “Barış ve Kardeşlik” oldu.

CHP Diyarbakır 1. Sıra adayı Naci Sapan, anlamlı ziyareti gerçekleştiren HDP ile HÜDA-PAR heyetine teşekkür etti.

Son günlerde yaşanan terör ortamının sona ermesi konusunda hemfikir olan heyetler, Barış ve demokrasi adına demokrasi güçlerinin partiler üstü bir duruş sergilemesi gerektiğinin altını çizdi.

HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken Ziyaret sırasında; "Barış ve kardeşliğe ihtiyaç duyulan bir süreçten geçildiğine dikkat çekerek, bayramın barışa ve huzura vesile olması temennisinde bulundu.

CHP İl Başkanı Mehmet Sayın ise” Seçim süreci içerisinde barış dilini kullanacağımızı ve kesinlikle barıştan vazgeçmeyeceğimizi barışın gelmesi için elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isterim." dedi

Otogarda dönüş yoğunluğu sürüyorİstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda dönüş yoğunluğu yaşanıyor. Esenler'de bulunan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın girişinde otobüs kuyrukları oluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber