‘Her ilçede 4 vekil her sandıkta 1 avukat’

‘Her ilçede 4 vekil her sandıkta 1 avukat’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 23 Haziran’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçi-mine ilişkin “Her ilçeye seçim günü 4 milletvekili düşecek. Her sandığın başında bir avukat arkadaşımız görevli olacak” dedi.

Akşener, Ramazan Bayramı dolayısıyla partisinin genel merkezinde partililerle bayramlaştı, gazeteci-lere açıklamalarda bulundu. Akşener, İstanbul seçimine yönelik “İstanbul’da yaptığımız çalışmalarda Sayın Ekrem İmamoğlu, bu seçimi kazanacak gibi görünüyor. Dolayısıyla bir kafa karışıklığı yayılmaya çalışılıyor. Ona kimsenin itibar etmemesi lazım, sandıklara sahip çıkıldığı takdirde ki çıkacağız. Her ilçeye seçim günü 4 milletvekili düşecek. Her sandığın başında bir avukat arkadaşımız görevli olacak. Sayın İmamoğlu sadece Millet İttifakı’nın adayı iken şu anda 16 milyon İstanbullunun adayı olmuştur. Her şey iyi olacak, her şey iyi ve güzel olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçim kurulu başkanı hakimlerin yer değişikliğiyle ilgili ko-nularda YSK’nin değil HSK’nin yetkili olduğuna dair değerlendirmesi sorulan Akşener, Erdoğan’ın son dönemdeki hiçbir sözünü anlamadığını belirtti. “Anladığım tek bir şey var, ‘İstanbul’u her şartta, ne pahasına olursa olsun istiyorum’ tavrını anlıyorum bir tek” diyen Akşener, Erdoğan’ın sokaktan uzak-laştığını öne sürdü.

Genç kız yolda bulduğu 13 bin doları getirdi, kuyumcu sahibini bulduİstanbul Kartal’da yolda içinde 13 bin dolar olan bir zarf bulan genç kız, "Ben bunu yerde buldum sanırım sizin olabilir' diyerek kuyumcuya bıraktı. Paranın fotoğrafını çeken, sosyal medyada paylaşan kuyumcu, zarftaki dekonttan yola çıkarak sahibine ulaştı. Parayı sahibine veren Kuyumcu, " Bence parayı bulup getiren ve teslim eden kız benden daha gurur kaynağı. Alkışlanacak biri varsa bence o kız olmalı. Bu, bir zincirleme iyilik oldu." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber