'Herkes etnik kimliğiyle gurur duysun'

Seçim çalışmaları kapsamında dün kanaat önderleriyle buluşan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım, “Etnik kimliğinizle gurur duyun. Hiç de bundan dolayı aşağılık duygusuna kapılmayın. O kimlik sizin şerefinizdir” dedi.

'Herkes etnik kimliğiyle gurur duysun'

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, dün Güngören’deki bir otelde kanaat önderleriyle bir araya geldi. Bölge esnafı ile sohbet eden Yıldırım toplantıda yaptığı konuşmada, “Birlikte İstiklal mücadelesi vermişiz. Bütün bunları yaparken hiçbirimiz, diğerinin kimliğine bakmamış. Kürt, Türk, Çerkez, Roman, Abaza mısın? Bunlara bakmamışız. Etnik kimliğinizle gurur duyun. Hiç de bundan dolayı aşağılık duygusuna kapılmayın. O kimlik sizin şerefinizdir. Kürt iseniz Kürtlüğünüzle gurur duyun. Türk iseniz Türklüğünüzle gurur duyun. Bu sizin fıtratınızdan gelen özelliğinizdir. Ama şunu unutmayın. Hepimiz, hangi etnik gruba sahip olursak olalım. Bizi birleştiren ay yıldızlı bayrağımız, toprağımız, devletimizdir. Türkiye Cumhuriyeti devletidir, Türk Milletidir. Bu ilkeler etrafında birleşmek kaydıyla her türlü farklılıklar bizim zenginliğimizdir. Olaya böyle bakıyoruz. Başından beri böyle bakıyoruz” dedi.

‘PKK baş belası’

‘PKK’nın, Kürtler diye bir derdi olduğunu zannediyor musunuz’ diyen Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: “Onlarla bölge insanlarını karıştırmamamız lazım. Kürtlerin de Türklerin de en büyük baş belası PKK’dır. Bunu biliyoruz. Kalkınmamızı geciktirdiler. Oralara hizmet gitmesini önlediler. Yüksekova Havaalanı üç yıl gecikti. 99 defa havaalanı şantiyesini bastılar. Makineleri yaktılar. Çalışanları kaçırdılar. Kim zarar gördü bundan? Orada yaşayan vatandaşlarımız zarar gördü. Onların refahını geciktirdiler. ‘Efendim işte Türklere ayrımcılık yapılıyor’. Yok böyle bir şey. Bu terör örgütünün propagandasıdır. Bu ülke, millet ve bu devletin geleceği için canla başla çalışan kim olursa olsun başımızın üstünde yeri var. AK Parti’de bayrağı veren de bayrağı alan da koşuyor. Bayrak elden gidince ağlamak yok. 16 yıl boyunca ülkemize hizmet ettik. Recep Tayyip Erdoğan geldi, İstanbul’u ayağa kaldırdı. İnsanlar var oldukça sorunlar da olacak. Sorunların cinsi, şekli ve boyut değişiyor. Derler ki, ‘Sorunu olmayanlar deliler ve ölülerdir.’ Aslında onların da sorunları var ama dünyalarına giremiyoruz. Sorunlar olacak, sorunları çözecek irade ve kadrolar da olacak. O kadrolar şimdi sizlerle beraber...

Herkes etnik kimliğiyle gurur duysun

Sınıfta gözyaşları sel oldu! Üniversite’den Ceren kararıOrdu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde Ceren Özdemir'i anma töreni düzenlendi. Okuduğu fakültede bir sınıfa Ceren’in adının verileceği açıklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber