Hükümet gaflet içinde

MHP lideri terörün bugünlere gelmesinden hükümetin sorumlu olduğu görüşünü yinelerken, Başbakan’a “Kandil’de taş üstünde taş bırakma” diye seslendi

Hükümet gaflet içinde

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK’yı mahkûm olduğu yoğun bakım şartlarından suni teneffüs yardımıyla canlandıran ve ayaklandıran Ak Parti hükümetinin, bugünkü terör açmazında büyük bir vebali ve sorumluluğu bulunduğunu öne sürerek, “Bölücülüğün kanlı menüsünü milletimizin önüne koyan hükümetin, terörist eylemlerin planlanıp hayata geçmesi konusunda gaflet ve hıyanete varan tavizkar bir tutum takındığı bizim açımızdan tartışmasızdır” dedi.
Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarının kendisini Yüce Divan yolundan alıkoyamayacağını iddia ederken, “Olur olmadık davalar açarak, kovuşturmalarla birçok insanın peşine düşen Cumhuriyet’i savunan savcılar, Cumhuriyet düşmanlarına karşı da üstlendikleri görevlerinin gereğini yerine getirmelidirler” dedi.

Erdoğan’a tebrik
Bahçeli, basın toplantısında şu görüşleri ortaya koydu: “Erdoğan’ın Habur’da umut verici gelişme olarak yorumladığı terörist kafilenin karşılama törenleri, bugün onlarca vatan evladının albayrağa sarılı tabutlarıyla yer değiştirmiştir” diyen Bahçeli, Cumhurbaşkanı Gül’ü “keşke Sayın Cumhurbaşkanı ‘intikam’ sözünden çok önce, Güroymak’a Norşin dememiş olsaydı. Keşke, 24 kahramanı toprağa verdiğimiz bölgeye geçen hafta yaptığı gizli ve sorgulanması gereken ziyareti açıkça ve egemen bir devletin Cumhurbaşkanına yakışır bir şekilde yapsaydı.”
Erdoğan ile Bahçeli, sürpriz telefon görüşmesi yaptı. Bahçeli, dün Erdoğan’ı arayarak Kuzey Irak’a yönelik sınır ötesi harekâttan dolayı tebrik etti.

MHP’NİN ÖNERİLERİ
MHP hükümete 7 öneri sunarken, demokratik açılım isimli yıkım projesinden vazgeçilmesini, “yıkım koordinatörü” Başbakan Yardımcısı’nın istifa etmesi ya da azledilmesini, OHAL ilan edilmesini, Irak’ın kuzeyine kara harekatı düzenlenmesini, terörle arkalanmış bölücülüğün imha edilmesi için etkili ve caydırıcı bir plan uygulanmasını, uluslararası diplomatik girişimlerin hızlandırılmasını, terörün kaynaklarının kurutulmasını istedi.

Durakta bekleyen yolculara çarptı! 3 ölüUşak'ta durakta otobüs bekleyen yolculara otomobilin çarpması sonucu 3 kişi öldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber