Hükümet Sözcüsü Bozdağ: Milletimiz 'imdat' diyene hiçbir zaman ölüm yolunu göstermedi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ,"Biz büyük devletiz, büyük milletiz diyoruz, öyleyse büyük millet ne zamandan beri 'imdat' deyip kapısına gelenlere ölüm yolunu göstermiştir. Tarihte bunun örneği var mıdır, yok ama bakın bunu anlamayan pek çok çevre var, Türkiye'nin ana muhalefeti de buna dahildir" dedi.

Hükümet Sözcüsü Bozdağ: Milletimiz 'imdat' diyene hiçbir zaman ölüm yolunu göstermedi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, partisinin Ceylanpınar ve Siverek ilçe kongrelerine katılmak için Şanlıurfaya geldi.Kente gelen Başbakan Yardımcısı Bozdağı; Gap Havaalanında Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti milletvekilleri Kasım Gülpınar, Mehmet Ali Cevheri ve Mahmut Kaçar ile partililer ve bürokratlar karşıladı.

Bozdağ, Ceylanpınar TİGEM Konferans Salonu'nda partisinin 6. Olağan İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, 2019 yılının Türkiye için çok önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek, şöyle dedi:"Türkiye'nin her seçimi çok önemli ve 2019 seçimi bütün seçimlerden daha önemli. Çünkü 2019'da yaklaşık 100 yıldır Türkiye'de uyguladığımız parlamenter sisteminden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi diye halkımızın kabul ettiği ve uygulamaya koyduğu yeni bir hükümet sistemini getiriyoruz. 100 yıl aradan sonra yeni bir 100 yılın kapısını aralıyoruz.

Artık hükümet sisteminin adı Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemidir. Yasama yürütme birbirinden ayrı oluyor halk hem yasamayı hem de yürütmeyi doğrudan sandıkta seçiyor. Siyasi istikrar güçlü iktidar sistemin doğal sonucu olarak milletin eliyle sandıkta tesis ediyor. Türkiye siyasi istikrarla güçlü iktidarla yoluna devam edecek. Recep Tayyip Erdoğan'ı iktidardan etmek için herkes saldırıyor. Bir yandan istihbarat örgütlerini devreye sokmuşlar itibar suikastı yapıyorlar. Bir yandan bazı ülkelerin yöneticileri aleni bir şekilde AK Parti'ye, Tayyip beye oy verirseniz şöyle olur böyle olur diye tehdit ediyorlar. Türkiye'nin içerisinde bazı çevreler bunlarla beraber oturup masada anlaşmasalar bile aynı istikametten koşmaktan çekinmiyorlar. Ben şimdi soruyorum; neden sayın Cumhurbaşkanımızdan rahatsızlar. Rahatsızlıklarının nedenini ne biliyor musunuz? IMF'ye muhtaç olan el açan bir Türkiye'yi IMF'ye muhtaç olmaktan çıkardığı için karşılar.''

İMDAT DİYENE EL UZATTIK!

Türkiye'nin ihtiyacı olana yardım elini uzatacağını anlatan Bozdağ, "Biz büyük devletiz, büyük milletiz diyoruz, öyleyse büyük millet ne zamandan beri 'imdat' deyip kapısına gelenlere ölüm yolunu göstermiştir. Tarihte bunun örneği var mıdır, yok ama bakın bunu anlamayan pek çok çevre var, Türkiye'nin ana muhalefeti de buna dahildir" ifadesini kullandı.

Otopark yüzünden komşusunu vurduNevşehir'de otopark yüzünden çıkan tartışmada komşusu tarafından pompalı tüfekle vurulan kişi ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber