‘Huzur içinde yaşamak istiyoruz’

“Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama bu memlekette huzur içinde yaşamak istiyoruz” diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, AK Parti’ye oy veren vatandaşlardan vicdanlarına danışarak ve düşünerek sandığa gitmelerini istedi

‘Huzur içinde yaşamak istiyoruz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’ye oy veren vatandaşlara seslenerek, “Verdiğiniz oya ihanet ediyorlar. İhanet edenlerin arkasından niye gideceksiniz? Vicdanına sor kardeşim: İsraf helal midir, haram mıdır? Gün düşünme günü, gün adalet, ahlak, vicdan günü” dedi.

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, CHP milletvekillerinin büyük kısmının İstanbul’da bulunduğunu belirterek, “Ekrem Bey’in haksızlıkla karşı karşıya olduğunu herkes kabul ediyor. Bu haksızlığı giderecek olan İstanbullu kardeşlerimizdir. Onlar adalet terazisindeki dengeyi yeniden sağlayacak” ifadesini kullandı.

‘Gün düşünme günü’

AK Partili vatandaşlara seslenmek istediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi

“Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama bu memlekette huzur içinde yaşamak istiyoruz. Devletin başı bir partinin başı olamaz. Cumhurbaşkanı tarafsız olmalı. Bir Cumhurbaşkanı, günün 24 saati belediye başkanlığı seçimlerine müdahale eder mi? Erdoğan belediye başkanı mı olacak? Devleti mi, belediyeyi mi yönetecek? Erdoğan 2002’de geldi, Keçiören’de mütevazı bir evde oturdu, ‘ben halkın insanıyım’ dedi. Aynı Erdoğan’a bakın şimdi; yazlık, kışlık sarayı, uçan sarayı var. Bir yere giderken ordu ile gidiyor. Ne oluyor ya savaşa mı gidiyoruz? Hayır, Çankırı’ya gidecek. Nedir bu lüks, şatafat. Havada da helikopterler. Erdoğan, bir kibir abidesine dönüştü. AK Partili kardeşlerime söylüyorum: ‘Kibir iyidir’ diyorsan git oyunu ver. ‘Kibir günahtır, kibirli insan halka hizmet edemez’ diyorsan şapkanı önüne koyacaksın oturup düşüneceksin. Dünyanın hiçbir ülkesinde israf itibar değildir. Vicdanına sor kardeşim: İsraf helal midir, haram mıdır? Gün düşünme günü, gün adalet, ahlak, vicdan günü.”

‘Borç batağı’

Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin, “3Y” ile mücadele vaadiyle iktidara geldiğini belirterek, “Yolsuzluk, yasak, yoksulluk var mücadele edeceğiz dediler. 2002’den beri oy veriyorsun yolsuzluk, yoksulluk, yasak bitti mi? Gırtlaklarına kadar yolsuzluk içindeler. Vatandaş borç batağında. Devletinin bankalarında mevduatın yarısından fazlası dolar hesabında. ‘Dolar alan yanacak’ deniyordu, şimdi TL tutan yanıyor, dolar aldın mı kârdasın. 17 yılın sonunda memleketi getirdikleri nokta, vatandaşı soğan ve patates kuyruğuna sokmak olmuştur. Verdiğiniz oya ihanet ediyorlar. İhanet edenlerin arkasından niye gideceksiniz?” dedi.

‘Şartlı tövbe’

Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un açıklamalarını anımsatarak, “Tövbeyi bile şarta bağladılar. Numan Kurtulmuş diyor: ‘Önce 23 Haziran’ı geçirelim, sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe ederek yanlışlarımızdan kurtulacağız.’ Kul hakkı yediler. Tövbe için Allah’a şart koşuyorlar yahu. Allah bunları affetsin” diye konuştu.

3 gündür aranan gençten acı haberSakarya’nın Pamukova ilçesinde üç gön önce kaybolan 21 yaşındaki gencin dere kenarındaki yolda cansız bedeni bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber