‘İktidar S-400 için şeffaf değil’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, iktidarın S-400 konusunda kamuoyuna şeffaf davranmadığını söyleyerek, “Osaka zirvesinden Türkiye’ye yansıyan çıkarsamalar konusunda endişeliyiz” dedi.

‘İktidar S-400 için şeffaf değil’

Meclis’te, dış politikadaki gelişmelere ilişkin basın toplantısı düzenleyen Çeviköz, Osaka’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasındaki görüşmenin Türkiye’de olumlu bir hava estirdiğini, ancak Washington yönetiminin, Türkiye’nin almayı planladığı S-400’ler üzerinden yaptırım uygulamayı planlamaya devam ettiğini söyledi. Çeviköz, “S-400 konusunda iktidar partisi kamuoyuna şeffaf davranmamaktadır. Osaka zirvesinden Türkiye’ye yansıyan çıkarsamalar konusunda endişeliyiz” diye konuştu.

Libya konusunda BM kararlarına uygun bir politika izlemesi gerektiğini ifade eden Çeviköz, “Türkiye’nin Libya’daki saflaşmada radikal dinci unsurları destekleyen bir pozisyonda kalması ülkemizin güvenliği için son derece olumsuz bir tabloyu ortaya koymaktadır” dedi.

İktidarın İdlib konusunda da acil adım atmasını isteyen Çeviköz, “Türkiye, İdlib’de yaşanacakları en az hasarla atlatabilmek için Suriye’de rejim değişikliğine ve Suriye’nin kuzeyinde Kürtlerle mücadeleye odaklanan siyasetini gözden geçirmeli, Suriye’de akan kanın durması ve siyasi geçiş sürecinin sağlanması için çaba göstermelidir” değerlendirmesinde bulundu.

Buzdolabındaki yılan korkuttuMalatya'da, bir evin buzdolabına giren yılan, paniğe neden oldu. Yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak, doğaya salındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber