İmralı görüşmelerine yasal güvence verilsin

BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Avrupa’da PKK çizgisinde yayın yapan Nuçe TV’nin canlı yayınında Oslo görüşmelerinde MİT Müsteşarı ve MİT görevlilerine açılan soruşturma ve kendileri hakkında hazırlanan fezlekeleri hatırlatarak, İmralı’da yürütülen görüşmelere de bir savcının çıkıp dava açabileceğini söyledi.

İmralı görüşmelerine yasal güvence verilsin


Kışanak, “Mevcut yasalarda Öcalan ‘Yasa dışı bir örgüt lideri’ olarak görülüyor. Bir savcı çıkıp dava açarsa ne yapacağız. Bunun için yasal güvence istiyoruz, sürecin yürümesi için bu çok önemlidir” dedi. Kışanak, 21 Mart tarihi ile Kürt imha ve inkarının iflas ettiğini de belirterek, “Asıl konuşmamız gereken silahlar değil, demokratikleşmedir. Biz özgür demokratik bir gelecek istiyoruz. Buna var mısınız, yok musunuz. Buna varsanız silahlar sorun olmaktan çıkar” dedi.
Abdullah Öcalan’ın 21 Mart’taki çağrısının bütün Ortadoğu halklarına yeni bir gelecek vaad ettiğini belirten Kışanak, “Öcalan, manifestosunda, ‘Hepimiz demokratik bir gelecek kurarak özgürce birlikte yaşayabiliriz’ dedi. Herkese yeni bir seçenek sundu, yeni bir gelecek vaat ediyor. Bu nedenle çok büyük bir heyecan uyandırdı” dedi.

Raylara düşen kadın trenin altında kalarak hayatını kaybettiAnkara’nın Polatlı ilçesinde iddiaya göre dengesini kaybedip tren raylarına düşen bir kadın, trenin altında kalarak hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber