İran’da büyük PJAK operasyonu

İran güvenlik güçlerinin operasyonlarında PKK’nın İran uzantısı PJAK ağır kayıplar verdi

İran’da büyük PJAK operasyonu

Kanyaran ve Merivan bölgeleri arasında bulunan Geşki karayolu yakınlarında mazot taşıyan bir kamyon, güvenlik noktasında askerler tarafından kontrol edilmek istendi.
“Dur” ihtarına uyulmaması üzerine takibe alınan kamyon durduruldu. Güvenlik güçleriyle çatışmaya giren Şirvan Murad, Veysi Paveli, Ömer Mustafa, Marık Hüseyin ve Şefik Mirza adlı PJAK’lılar öldürüldü. Kamyonda yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirilirken, örgüte ait dokümanlar bulundu. Ele geçirilen uyuşturucunun yaklaşık 2 milyon dolar değerinde olduğu kaydedildi.

Kamplar tahrip edildi
İran ordusu, Şehiran bölgesindeki örgüt kamplarına yönelik olarak da büyük bir operasyon düzenlendi. Helikopterlerin bombaladığı Hirçin ve İse mevkilerindeki kampların tahrip edildiği ve çok sayıda PJAK’lının öldürüldüğü belirtildi. Salmas bölgesindeki operasyonlarda ise örgüte kadro, finansman sağlayan Stünreş, Kesrik ve Şidan köylerinin imamlarının tutuklandığı öğrenildi.

Fethiye'de tefecilik çetesi operasyonu: 21 gözaltıMuğla'nın Fethiye ilçesinde, yüksek faizle borç para vererek, ödemeyenleri tehdit ettikleri ileri sürülen çeteye yönelik polisin düzenlediği operasyonda, 21 kişi gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber