İran, Kandil’e girdi

PKK hedeflerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınırdan top atışları sürerken, İran Ordusu da sınırı geçerek Kandil bölgesine girdi. İran askerlerinin, Kuzey Irak topraklarında mevzi kazdığı bildirildi.

Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin resmi internet sitesi Pukmedia, ağır silahlarla donatılmış İran Ordusu’nun dün sabah saat 07.30’da Veze köyü civarından Kuzey Irak topraklarına girdiğini duyurdu.
İran Ordusu’nun sınırda PJAK’ın saldırılarını artırıp çok sayıda askeri öldürmesi nedeniyle Kuzey Irak topraklarına girdiği öğrenildi. Kandil Dağı içinde yer alan Çoman bölgesindeki PKK hedefleri sınırdaki İran topçuları tarafından yoğun bombalanırken, bir grup İran askeri de Kanireş bölesinden sınırı geçerek Kuzey Irak topraklarına girdi.
Görgü tanıkları, İran askerlerinin sınırın iç kesimlerinde mevzi kazdığını, bölgenin bombalanması nedeniyle bazı köylerin isabet aldığını ve çok sayıda ailenin bölgeden ayrıldığını bildirdi.

Bolu'da şüpheli çanta alarmıBolu'da, kentin en işlek meydanında unutulan sırt çantasını görenler durumu polise bildirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içinden defter ve kitap çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber