İthal başkan çözümü!

AKP Genel Merkezi, Isparta İl Başkanlığı için çözümü İstanbul'dan buldu. Isparta'dan milletvekili adayı da olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Haydar Kemal Kurt ismi üzerinde uzlaşıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 3 Haziran'daki Isparta İl Kongresi'ni seçimlere tek listeyle gidilmemesi nedeniyle iptal etmişti. Uzun süredir çözüme kavuşturulamayan başkanlık sorununa genel merkezin el koymasının ardından Isparta ilçe başkanları Ankara'ya geldi. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı önderliğinde yapılan toplantıda Kurt ismi üzerinde karar kılındı. Yazıcı, Kurt'un Isparta'daki sorunları çözebileceği kanaatine vardıklarını vurgularken, "Adaylar, ilçe başkanları, belediye başkanları, milletvekilleri ve teşkilatlarımızın diğer üyeleri ile görüşüp artı ve eksileri toparladık. Sonra da Kurt'un ismi üzerinde kanaate vardık. Isparta'yı Haydar Bey'e emanet ederek, ilçe başkanlarımızı uğurladık. Kurt daha önce Isparta'dan milletvekili adayı olmuş. Teşkilatçılık ve siyasi deneyimi var" dedi. Yazıcı, ertelenen Isparta AKP İl Kongresi'nin de 29 Temmuz'da yapılacağını açıkladı.Kurt'un başkanlığının kesinleşmesi üzerine, Gülcemal de ilginç bir açıklamayla istifa ettiğini duyurdu. Gülcemal, "Kurucuları arasında bulunduğum ve 8 Ağustos 2002'den bu yana il başkanlığını yürüttüğüm AKP Isparta İl Başkanlığı görevinden gördüğüm lüzumsuzluklar üzerine istifa ediyorum" dedi. AKP Genel Merkezi, Isparta İl Başkanlığı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği görevini yürüten Haydar Kemal Kurt ismi üzerinde karar kıldı. Abdullah Gülcemal de "lüzumsuzluklar" üzerine il başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Kurt, halen İstanbul'da avukatlık yapıyor ve aynı zamanda Güngören ilçesinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin AKP'den Belediye Meclis Üyeliği görevini yürütüyor. 1995 seçimlerinde RP, 1999'da FP'den Isparta milletvekili adayı olan Kurt, 2002 genel seçimlerinde de AKP'den Isparta milletvekili aday adayı olmuştu. Kurt, 2004 yerel seçimlerinde de Güngören belediye başkan aday adayları arasında yer almıştı. AKP Isparta İl Kongresi'nde Gülcemal'in yanı sıra 15 kişinin başkanlık için adı geçiyordu. FP'den adaydı Şemsiyeyi kendi taşıdı Artvin'e AKP il kongresi için önceki akşam gelen Başbakan Erdoğan, geceyi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Yusufeli ilçesindeki yayla evinde geçirdi. Erdoğan yaylaya kendi kullandığı ciple çıktı. Vatandaşlar dün Artvin'de çeşitli açılış törenlerine katılan Erdoğan'ı sağanak yağmur altında dinledi. Yağmurun hızlanması üzerine konuşmasını kesen Erdoğan, otobüse giderken şemsiyesini kendisi taşıdı. Erdoğan'ın konuştuğu kürsünün iç tarafına çelik yelek yapıştırıldı. Erdoğan, Öğretmen Evi'ni ziyaret ederken, AKP'liler, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkındaki iddialarla ilgili kitap dağıttı.

“Barış Pınarı Harekatı’nda, sahadaki gerçekleri dünyaya anlattık”İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığı’nın 2019 Yılı Değerlendirme Programında yaptığı konuşmada, ülkenin ihtiyacı olan birçok önemli çalışmaya imza attıklarını söyledi.“Derdimiz, bölgede ve dünyada söz sahibi olan ülkemizin yükselişine yakışır nitelikli ve değerli çalışmalar gerçekleştirmek ve milletimizin sesini, devletimizin haklı mücadelesini bütün dünyaya duyurmaktır.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber