İzmir'de Ergenekon protestosu

Ergenekon soruşturması kapsamında yürütülen operasyonlar, İzmir’deki Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan "Cumhuriyet İçin Güç Birliği Platformu" üyelerince protesto edildi.
Platform üyeleri, protesto eyleminde, Ergenekon operasyonunu eleştiren sloganlar atarak, pankart açtı.
Cumhuriyet İçin Güç Birliği Platformu Dönem Sözcüsü ve İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi avukat Erdoğan Özer, yaptığı açıklamada, Ergenekon’un 10. dalga operasyonunda, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun evinin arandığını, 4 emekli general, 4 subay ve eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz’ün gözaltına alındığını hatırlattı. Vatansever aydınların ve subayların yanına Susurluk olayına, mafyaya karışmış bir kişinin eklendiğini ve sahneye silahların, bombaların konularak mizansenin tamamlandığını iddia eden Özer, şöyle konuştu: "Aslında bu Ergenekon tertibi bir ABD planıdır. Aynı zamanda AK Parti’nin intikam operasyonudur. Ey Kanadoğlu, cumhurbaşkanlığı seçimi güzel güzel giderken sen ortaya bir 367 attın ve ortalığı karıştırdın mı? Ey Orgeneral
Kılıç, biz AB’ye girmek için çırpınırken sen misin Avrasya’ya falan diyerek milletin kafasını bulandıran? Ey Prof. Dr. Kemal Gürüz, sen misin İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ı rektör yapmayan? Alın size operasyon, oldunuz Ergenekon terör örgütü üyesi. Ama ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar. Ergenekon tertibi her yönüyle ortaya çıkmıştır. Silivri Mahkemesinde, iddianamedeki bütün iddiaların yalan olduğu kanıtlanmıştır."

-ÇANAKKALE-
Çanakkale Baro Başkanı Tülay Ömercioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Ergenekon soruşturmasının 19’uncu ayını doldurduğunu belirtti. Hukuka aykırı davranışların devlet yapısını zedeleyeceğini ifade eden Ömercioğlu, şunları kaydetti: "Çanakkale Barosu olarak, hukuk devleti anlayışı ile faili meçhul cinayetlerin aydınlatılmasını, kirli ellerin ortaya çıkarılmasını savunuyoruz. Ancak hukuk devletinde hukuka aykırı delillerle sanık ortaya çıkarılmaz. Hukuka
aykırı delillerle sanık yaratıp ortaya çıkarmak üniter devlet yapısına aykırıdır. Tüm aykırılıklara rağmen Çanakkale Barosu olarak yargının bağımsız, tarafsız ve en iyi şekilde karar vereceği inancını koruduğumuzu belirtmek istiyorum."

Bir anda gözden kayboldu! Bir saat sonra acı haber geldiEskişehir'deki Porsuk Çayı'na düşen iki arkadaştan biri hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber