‘Japonya’nın teknolojik gelişimi model alınsın’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, “AKP, Japonya’nın ‘kadın üniversitelerini’ değil, teknoloji konusundaki gelişmişliğini model almalıdır” dedi.

‘Japonya’nın teknolojik gelişimi model alınsın’

Karabıyık, yaptığı yazılı açıklamada, Japonya’da 800 üniversitenin 80’inin kadın üniversitesi olduğunu belirterek, kadınların artık her yerde olduğu günümüzde, kadın üniversitelerini, “ilerici” bir model olarak sayan görüşe yer kalmadığını vurguladı.

Bu noktada, “kadın üniversitesi” önerisinin, kadın haklarını gerileteceği, kadını geri plana iten bir sonuç doğuracağı için kabul edilemeyeceğini vurgulayan Karabıyık, “1923’te cumhuriyet devrimi ile uygulamaya geçirilen kadın-erkek eşitliği ve zorunlu laik eğitimle, kız ve erkek çocuklara eşit bireyler olma olanağını sağlayıp kızların tıpkı erkekler gibi, bütün bilim dallarında öğrenim görmelerinin bir temel insan hakkı olarak kabul edilmesi unutulmamalı” dedi.

Dehşete düşüren görüntü! Aniden önüne atladı ve...Van’ın Erciş ilçesinde seyir halindeki TIR'ın önüne aniden kendini atan şahıs ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber