Kadıköy’de Madımak mitingi

Alevi Bektaşi Federasyonu bileşenleri ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği(PSAKD) İstanbul şubeleri, Sivas katliamının 22. yıldönümünde Madımak Oteli’nde yakılarak öldürülen 33 yazar ve düşünürü anmak için dün Kadıköy’de miting düzenledi.

Kadıköy’de Madımak mitingi

Mitinge katılan gruplar, Mehmet Ayvalıtaş Parkı’nda toplanarak, sloganlar eşliğinde Kadıköy İskele Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Meydanda saygı duruşuyla başlayan mitingte, 2 Temmuz’da yaşamını yitirenlerin isimleri tek tek okundu. Mitinge, HDP’li milletvikili Ali Kenaoğlu ile CHP’li vekiller Onursal Adıgüzel ve Mahmut Tanal ile Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nutoğlu da katılırken, HDP, HDK, EMEP, ÖDP, KESK, DİSK gibi bir çok siyasi parti ve sendika da destek verdi.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber