‘Kanlıca’daki o villa Gül’ün damadına ait’

Cumhurbaşkanı Gül’ün görevi devrettikten sonra Beykoz Kanlıca’ya taşınacağı iddiaları mahallede heyecan yarattı. Cumhurbaşkanlığı kaynakları ise villanın Gül’e ait olmadığını belirtti

‘Kanlıca’daki o villa Gül’ün damadına ait’

İstanbul’un Beykoz ilçesindeki Kanlıca’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ait olduğu öne sürülen Boğaz manzaralı villanın Gül’ün damadı Mehmet Sarımermer’e ait olduğu anlaşıldı. HMB Sitesi’ndeki villada inşaat çalışmaları hummalı bir şekilde sürüyor. Gül’ün görev süresinden sonra İstanbul’a yerleşmeye henüz karar vermediği, İstanbul’a taşınması halinde söz konusu villada ikamet etmesinin seçenekler arasında bulunduğu açıklandı.
Villanın bulunduğu site yüksek duvarlarla çevrili. Sitede 28 villa bulunuyor. Helikopter pistinin de bulunduğu HMB sitesindeki evler A, B, C ve D olmak üzere 4 tipten oluşuyor. Tadilat çalışmalarının sürdüğü villaya Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yerleşeceği ise semtte herkesin dilinde. Mahalleli, cumhurbaşkanının Beykoz’a taşınacağı söylentilerinin 6 aydır ağızdan ağıza dolaştığını söylüyor.

‘Mahallemiz için büyük gurur’
Kanlıca’da 25 yıldır yaşayan Nevin Çalışır, Abdullah Gül’ün emekli olduktan sonra semtlerine taşınacağını duyduğu ilk günden beri heyecanla kendisini beklediklerini söyledi. Çalışır, “Kendisi ve ailesi geldiğinde mutlaka ziyarete giderek hoşgeldiniz diyeceğim” dedi.
Mahalle sakinlerinden Hasan Aykır da bir cumhurbaşkanıyla komşu olmaktan gurur duyacağını belirterek “Mahallemize taşınırsa bu bizim için büyük bir gurur olacak” diye konuştu.
20 yıldır mahallede antika eşya satıcılığı yapan Kenan Şahin ise “Mahallemiz kendisi için güzel ve doğru bir adres olacaktır” diyerek görüşünü dile getirdi.

‘Henüz kesin kararını vermedi’

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Abdullah Gül’ün İstanbul’da bir evinin bulanmadığını ve Kanlıca sırtlarında satın aldığı iddia edilen villanın damadı Mehmet Sarımermer’e ait olduğunu belirtti. Sarımermer’in, kayınpederi Gül’e, Cumhurbaşkanlığı görevi sona erdiğinde İstanbul’da kalması için Kanlıca’daki villaya yerleşmesini teklif ettiği ancak Gül’ün, bu teklif hakkında henüz kesin bir karar vermediği öğrenildi. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada da, “Bugün bir gazetede yer alan Cumhurbaşkanı Gül’ün İstanbul’da villa aldığına dair haber gerçeği yansıtmamaktadır. Adı geçen villa Sayın Cumhurbaşkanımıza değil, işadamı damadı Mehmet Sarımermer’e aittir. Sayın Cumhurbaşkanımızın, İstanbul’a taşınması halinde söz konusu villada ikamet etmesi seçenekler arasındadır” denildi.

Akın akın geldiler!Karabük'ün Safranbolu ilçesinde Safran Festivali etkinlikleri kapsamında safran hasadı yapıldı. Vatandaşlar safran hasadına akın ederken, safranlı yiyecekler ikram edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber