Geri Dön

Kaplan: Şikeye alet olmayacağız

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den geri dönen Şike Yasası’na destek vermediklerini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın vetosu da bizim bu gerekçelerimizle örtüşmüştür. Şikeye alet olmayacağız” dedi

Kaplan: Şikeye alet olmayacağız

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Kaplan, Şike Yasası’nı değerlendirdi. Üç partinin üzerinde uzlaştığı yasanın jet hızıyla TBMM Genel Kurulu gündemine getirildiğini belirten Kaplan, “Yasanın Meclis Genel Kurulu’nda görü?ülmesi için 48 saat beklenmesi gerekirdi. Bu kural açıkça ihlal edilmi?tir” dedi. ™ike Yasası’nı desteklemediklerini vurgulayan Kaplan, şöyle devam etti:
“Şunun bütün kamuoyu tarafından bir kez daha açık ve net bilinmesini istiyoruz. Biz bu yasaya destek vermiyoruz. Altında imzamız yok. Bizim bu konuda herhangi bir uzlaşmamız söz konusu değildir. Adımıza konuşanlar gerçeği saptırmaktadır. Biz bu şikeye asla alet olmadık, olmayacağız.”
Kaplan Genel Kurul’daki, “Şike affını Meclis şikesine dönüştürdünüz. Meclis’in 8 milletvekili içerideyken iktidar partisi kılını kıpırdatmıyor. Kendi üyesine sahip çıkmayan bir Meclis... Artık Allah da sizi affetsin. Bu gece yatsı namazından sonra bu yasa geldiği zaman eğer sizi sabah namazına kadar talim ettirmezsem bu Meclis’te bana Hasip Kaplan demesinler.” diye konuşmuştu.

SpaceX "acil durum kaçış sistemi"ni başarıyla test ettiAmerikan roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX'te, acil durumlarda astronotların güvenli bir şekilde görev iptali yapabilmelerine olanak sağlayacak kaçış sisteminin testi başarıyla sonuçlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber