Kaza kurbanı üçüncü vekil

Kaza kurbanı üçüncü vekil


MHP'li Kadir Görmez ve FP'li Bedri İncetahtacı'nın ardından MHP Çanakkale Milletvekili Sıtkı Turan'da trafik kazasında hayatını kaybetti


       MHP Çanakkale Milletvekili Sıtkı Turan ve danışmanı Ramazan Özkan, Balıkesir yakınlarında dün sabah geçirdikleri trafik kazasında yaşamını yitirdi.
       Turan ve Özkan, Ezine Su Getirme ve Yaşatma Derneği'nin dün düzenlediği deve güreşlerine katılmak üzere önceki gün Ankara'dan Çanakkale'ye gitmek üzere yola çıktı. Geceyi Kütahya'nın Gediz ilçesindeki öğretmenevinde geçiren Turan ve Özkan, dün sabah Çanakkale'ye gitmek üzere yola çıktı.
       Özkan'ın kullandığı 06 ZMB 31 plakalı otomobil, Balıkesir - Edremit karayolunun 11'inci kilometresinde, sollama sırasında aşırı yağış nedeniyle kayganlaşan yolda savruldu. Savrulan otomobil daha sonra 10 YL 253 plakalı kamyonun altına girdi. Kamyonun altında hurda haline gelen otomobilde Turan ve Özkan, yaşamını yitirdi.
       Turan 48 yaşında, evli ve iki çocuk babasıydı.
       Turan'ın ölümüyle MHP'nin sandalye sayısı 127'ye düştü. Meclis'in sadalye dağılımı şöyle:
       "DSP: 136, MHP: 127, FP: 107, ANAP: 85, DYP: 85, Bağımsız: 6, Boş: 5."

     Görmez, direksiyonda ‘cep’ le konuşuyordu
       MHP Kütahya Milletvekili Kadir Görmez de, bir süre önce Ankara'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanmış ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

     İncetahtacı Susurluk yolunda öldü
       Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi FP Gaziantep Milletvekili Mehmet Bedri İncetahtacı, 21 Kasım’da Kölh’e ‘Susurluk’ paneline katılmak üzere havaalanına giderken Esenboğa yolunda kaza geçirdi. Kendi kullandığı araçla virajı alamayan ve önce refüje ardından da ağaca çarpan İncetahtacı’nın uçağa yetişmek için aşırı hız yaptığı belirtildi. Kaza raporunda da ‘aşırı hızdan kontrolü kaybetmiştir’ dendi.Roket saldırısında yaralanan asker, hastanede şehit olduAğrı'nın Doğubayazıt ilçesinde PKK'lı teröristlerin askeri araca roketatar ile düzenlediği saldırıda yaralanan 5 askerden Er Zekeriya Altonuk (32), tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber