Kemal Güven devlet töreniyle uğurlandı

Farklı dönemlerde CHP’den milletvekilliği yapan, eski Meclis Başkanı Kemal Güven dün devlet töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Güven için ilk tören Meclis’te yapıldı.

Kemal Güven devlet töreniyle uğurlandı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “O mümtaz devlet ve siyaset adamıydı” dedi. İkinci tören, Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Güven için, “Adını Mustafa Kemal’den alan Türkiye’nin ve CHP’nin çok saygın siyasetçilerinden biriydi” diye konuştu. Güven’in eşi İlhan Güven ve oğlu Mehmet Güven, camide taziyeleri kabul etti. Cenaze namazına Meclis Başkanı Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Ak Partili vekiller Mehmet Ali Şahin ve Ertuğrul Günay, CHP’li vekiller Engin Altay, Adnan Keskin, Malik Ejder Özdemir katıldı. Güven’in naaşı, askeri törenin ardından götürüldüğü Devlet Mezarlığı’nda defnedildi. Güven, Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde ilk resmi cenaze töreni yapılan devlet büyüğü oldu.

Erdoğan ve Trump'tan ortak basın açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da ortak basın toplantısı düzenledi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüşmesine ilişkin, '(ABD ile) Köklü müttefiklik bağımıza uygun bir şekilde ilişkilerimizde yeni bir sayfa açmakta kararlıyız.' dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'ın gönderdiği mektupla ilgili de 'Mektupları bugün Sayın Başkan'a tekrar takdim ettim.' açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber