Komisyondan çekilmiyoruz

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu çalışmalarına ilişkin, “Orada bir karar almak istiyorlarsa, buyurun yine parmak çoğunluğuyla alın kararları ama biz burada ortak olmayacağız. Bundan sonraki süreçte biz komisyondan çekilmiyoruz, çalışmaları takip edeceğiz” dedi.

Komisyondan  çekilmiyoruz


CHP’nin dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi İzmir Milletvekilleri Aksünger ve Rıza Türmen, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Soruşturma komisyonunun unutulmak istenen bir komisyon haline dönüştürüldüğünü ileri süren Aksünger, İş adamı Rıza Zarrab’ın tanıklıktan çekilmesini eleştirdi. Aksünger, Zarrab hakkında tanıklığına başvurulmadan kısa süre önce takipsizlik kararı verilmesinin soruşturmayı yerle bir ettiğini söyledi.
Türmen de CHP olarak 46 kişinin dinlenmesini istediklerini ancak komisyonun toplantısında dinlenmesine karar verilen kişilerin sayısının 10 olduğunu vurguladı. Türmen, “Bu 10 kişi arasında gerçeği bulmamıza yardımcı olacak pek de fazla kişi yoktur. Bizim listemizde başkalarının yanı sıra Cumhuriyet Savcısı Celal Kara vardı, Zekeriya Öz vardı, Organize Suçlar Şube Müdürü Nazmi Ardıç vardı” diye konuştu.
Soruşturma dosyalarının Meclis’e 32 klasör olarak geldiğini ancak iade edilmesi ve savcıların değişmesinin ardından bu sayının 14’e düştüğünü ifade eden Türmen, “Geri kalan 18 klasörde ne olduğunu, değiştirilen, yerlerinden oynatılan savcılar biliyor. O savcıları dinlersek, bu 18 klasörün akıbetini de öğrenmiş oluruz” dedi.

İstanbul'da silahlı saldırıisranbul Maltepe'de sokak ortasında silahlı saldırıya uğrayan kişi yaralandı. Olay, Cevizli Mahallesi Tugay Yolu Caddesi'nde saat 22.30 sıralarında meydana geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber