Küçük’ten Başkan’a: Sizden tecrübeliyim

Küçük, CHP’li vekiller Balbay ile Haberal’ın yargılandığı ‘Ergenekon’ davasını izledi. Küçük, “Yeni mahkeme başkanından tecrübeliyim”, Başkan da “Bu tür değişik görüşler size ait” dedi

İkinci Ergenekon davasının dünkü duruşmasında izleyiciler 14 Ağustos’ta 45 yaşına girecek olan tutuklu sanık Tuncay Özkan’ın doğum gününü kutladı. Özkan ise salonda bulunan Duygu Dikmenoğlu’na seslenerek, “Benimle aynı gün doğan eşim de arka sıralarda. İyi ki doğdun yarim” dedi. Özkan’ın bu konuşması üzerine Dikmenoğlu gözyaşlarını tutamadı.
Duruşmada söz alan Yalçın Küçük ise CHP’den milletvekili seçilen Mustafa Balbay ve Prof. Dr. Mehmet Haberal için, “50 yıldır yargılanırım. Böyle mahkeme görmedim. Bitmeyen rakı gibi, devamlı su koyuyorsunuz. Milletvekillerinin derhal çıkarılmaları lazım” dedi. Mustafa Balbay ise sanık kürsüsünden milletvekili yemini etti.
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya aralarında Emine Ülker Tarhan, Muharrem İnce ve İsa Gök’ün de bulunduğu CHP’li 20 milletvekili izledi.
“53 yıldır hapse girerim, yargılanırım” diyen Yalçın Küçük ile Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese arasında tartışma çıktı. Küçük elinde 5 kitapla birlikte kürsüye çıktı. Küçük konuşması sırasında Balbay’a dönerek “Mustafa beni dinliyor musun senden bahsediyorum” diye konuştu.
Fransız hukuk kitaplarından örnekler veren Küçük, “Balbay ile Haberal tahliye edilmelidir. 1959’dan beri yargılanıyorum. Sayın yeni başkan sizden fazla tecrübem var” diye konuştu. Küçük’ün sözleri üzerine mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese, “Siz mahkemenin nasıl davranacağını söyleyecek durumda değilsiniz. Bu tür değişik görüşler size ait” dedi.
Küçük,”Bu tür değişik görüşler yapmak benim işim. Bu yüzden bana şeytan dediler. Ben Yalçın Küçük’üm” ifadelerini kullandı. Duruşmaya katılan CHP’li milletvekillerini de eleştiren Küçük, “Ben bunları söylerken hiçbiri sesini yükseltmedi” diye konuştu.

Aksaray'da trafik kazasıAksaray'da 3 gün sonra düğünü olacak oğlunun düğün davetiyesini dağıtmak için akrabalarına giden baba Mehmet Mustafa Çiftçinin (56) kullandığı otomobil, önce bir TIR'a ardından da hafif ticari araçla çarpıştı. Zincirleme kazada Mehmet Mustafa Çiftçi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber