Kuruluş ilkeleriyle yola devam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Genel Merkezi’nde çeşitli illerden 60 AK Parti milletvekiliyle kahvaltıda buluştu. 3.5 saate yakın süren toplantıda milletvekillerinin beklenti ve taleplerini dinleyen Erdoğan, milletvekilleri ile toplantılarına devam edecek.

Kuruluş ilkeleriyle yola devam

İkinci toplantı yarın İstanbul’da İstanbul milletvekilleri ile yapılacak. Edinilen bilgiye göre, toplantıda milletvekillerinin bir kısmı yeni hükümet sistemine dair değerlendirme ve görüşlerini dile getirdi. Erdoğan da “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi daha 1. yılını tamamladı. Eksiklikleri tabii ki vardır. Çalışmamızı yapıyoruz. Varsa eksikliklerimiz giderilecektir. Ama bilin ki bu sistem, parlamenter sistemden kat be kat iyi bir sistemdir. Türkiye’nin büyümesini bu sistem sağlayacaktır ” değerlendirmesi yaptı. Bazı bakanlıkların ayrılması konusunun da gündeme geldiği toplantıda, Erdoğan’ın bakanlıkların ayrılmayacağı sinyalini verdiği kaydedildi. Toplantıda Erdoğan’ın, AK Parti hareketini değerlendirirken, yeni parti çalışmalarına da göndermede bulunarak, “Daha önce de ayrılan, kopanlar, yeni parti kuran arkadaşlarımız oldu ama kopanların hiçbiri başarılı olamadı. Biz, kuruluş ilkelerimize sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz” sözleri ise dikkati çekti. Toplantıda milletvekillerinin, Suriyeliler meselesi, ekonomide yaşananlar ve EYT konusunun İstanbul seçiminin kaybedilmesinde etkili olduğunu ifade ettikleri kaydedildi. İstanbul seçimi tespitleriyle ilgili notlar alan Erdoğan’ın, “İstanbul ve Ankara’da kazandıkları şey, belediye başkanlığı. Belediye meclisleri elimizde. İstanbul seçimlerinin üzerinde etkili olan pek çok başlık vardı. Bu bir genel seçim değil, oraya takılıp kalmayın. Yeteri kadar yönetim iradesi belirleyemeyecekler” dediği kaydedildi.

Çelik: Bu bir AK Parti geleneği

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, milletvekilleri ile buluşmaya ilişkin “Arkadaşlarımızın da ilgili gündem konularında hem değerlendirmeleri hem soruları oldu. Daha sonraki bölümde de Sayın Cumhurbaşkanımız ilgili sorulara cevap verdi, değerlendirmelerle ilgili görüşlerini aktardı. Üç aşamalı bir toplantıdan bahsediyoruz. Gündem olarak birincisi toplantıya katılan milletvekillerinin illerindeki çalışmalar, ikincisi iç politika ve dış politikayla ilgili değerlendirmeler, üçüncüsü kış dönemi çalışmalarının ve önümüzdeki yaz döneminde yapılacak çalışmaların değerlendirilmesi, planlanması şeklinde oluyor. Bir bakıma daha mikro düzeyde, ama konuların en geniş düzeyde ele alındığı, daha derinlemesine ele alma imkanının olduğu bir toplantı formatıyla bunu gerçekleştiriyoruz. Bu bir AK Parti geleneğidir” dedi.

Hırsızlar yüzünden marketçi canından bezdi!İstanbul Esenyurt'ta iki şubesi bulunan market sahibi Mehmet Kaya, son dönemde iş yerlerine dadanan hırsızlardan bunaldı. Ayda yaklaşık 28 bin lira tutarında ürünün çalındığını belirten Kaya, güvenlik kamerası kayıtları bulunan hırsızların yakalanmasını istedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber