Kuzu: Artık kimse bana dokunulamaz demeyecek

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Ergenekon soruşturması kapsamında bugün yapılan operasyonlarla ilgili olarak, "Temennim; çok darda kalınmadıysa tutuklama yapılmaması" dedi.


Kuzu, TBMM’de gazetecilerin konuya ilişkin sorularını cevaplarken, "Burada, muhalefetten öç alma, muhalefeti susturma gibi bir durum yok. Hiçbir hükümet de bunu yapamaz. Elinde delil olmadan bunu yapamaz. Yaparsa sonunda olay çıkar" diye konuştu.


Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu, eleştirilse de demokrasi bulunduğunu ifade eden Kuzu, şunları söyledi:
"Temennim; çok darda kalınmadıysa, şüphelinin kaçma veya delilleri karatma olasılığı yoksa tutuklama yapılmaması.


Tabii 2 bin 500 sayfalık iddianamede, davayla ilgisi olmayan bölümler var. Bunların çıkması lazım. Savcılar, davada bu bölümleri okumuyor ama özel hayatın ve haberleşmenin gizliliği bakımından bu bölümlerin çıkarılması
gerekir.


Bu dava sürecini serbest bırakalım. Susurluk’ta, ’üzerine gidilmiyor’ denilmişti. Burada bırakalım sonuna kadar gidilsin. Gözaltına alınan veya tutuklanan kişiler için söylemiyorum ama bu davanın en önemli faydası; Türkiye’de
artık hiç kimse ’bana kimse dokunamaz’ diyemeyecek. Bu anlamda önemsiyorum ve Türkiye’nin geleceği için yararlı buluyorum..."

Yürek yakan detay ortaya çıktıGiresun’da yoğun sağanak yağış Eynesil ilçesinde su baskınları ve taşkınlarına neden oldu. Bir kişi de sele kapılarak hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber