Malazgirt’İN yıl dönümü kutlanıyor

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan 1071 Malazgirt Zaferi’nin 948’inci yıl dönümü kapsamındaki “Ahlat ve Malazgirt Anadolu’nun Fethi 1071 Anma” törenleri Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla, bu yıl büyük bir buluşmaya sahne olacak.

Malazgirt’İN yıl dönümü kutlanıyor

Muş’un Malazgirt ilçesinde, Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı, etkinlikler için hazır hale getirildi. Binlerce kişinin katılması beklenen etkinliklerin düzenleneceği alanda, Okçular Vakfı tarafından da Etnospor branşları için bölümler oluşturuldu. Erdoğan ve Bahçeli’nin katılacağı kutlamalar çerçevesinde bugün ilk olarak Bitlis’in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı’nı ziyaret edecek. Erdoğan burada, geçtiğimiz yıl yapılması için talimat verdiği ‘Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ inşaat çalışmalarını da inceleyecek. Erdoğan, daha sonra Malazgirt’e geçerek Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümü törenlerine katılacak.

Kolej önünde velilerden protesto eylemiATAŞEHİR'de özel bir kolejin genel müdürlük binası önünde toplanan veliler, okulda görevli öğretmenlerin 3 aydır maaş alamadıkları için derslere girmediklerini belirterek, protesto eylemi yaptılar. Öğretmenler derse girmedikleri için çocuklarının da eğitim alamadığını söyleyen veliler, yetkililerin çözüm bulmasını istediler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber