Geri Dön

MHP istedi, Alparslan Türkeş Üniversitesi torbadan çıkarıldı!

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne Alparslan Türkeş'in adının verilmesine ilişkin teklif, torba yasadan çıkarıldı. İsim değişikliği AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’nın imzasıyla ayrı bir teklif olarak TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

MHP istedi, Alparslan Türkeş Üniversitesi torbadan çıkarıldı!

Kitap, gazete ve dergide KDV’yi sıfırlayan torba teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlandı. Teklifte Adana Bilim Teknoloji Üniversitesi'nin adı 'Adana Alparslan Türkeş olarak' değiştirilmesine ilişkin maddeler de vardı. Ancak MHP’nin torba yasa hassasiyeti nedeniyle isim değişikliğine ilişkin 3 madde AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’nın imzasıyla ayrı bir teklif olarak TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Sadi Bilgiç, Alparslan Türkeş Üniversitesi’yle ilgili maddelerin görüşmeler sırasında metinden çıkarılacağını açıkladı. HDP bunun üzerine komisyonda usul tartışması açılmasını istedi. CHP de ek gösterge düzenlemesinin teklife eklenmesini bu yönde önerge vereceğini açıkladı. Komisyonda teklifin tümü üzerine görüşmeler öncesi tartışmalar sürüyor.

Antalya'da görülen 'ay balığı' şaşırttıAntalya Körfezi'nde amatör balıkçılar tarafından Akdeniz ekosisteminde nadir görülen "ay balığı" görüntüledi. Antalya Balıkçı Barınağı'ndan denize açılan kaptan Mehmet Sezgin Saman ve beraberindeki amatör balıkçılar, Beldibi Mahallesi açıklarında su yüzeyinde bir balığın yüzgecini fark etti. İlk anda balığın köpek balığı olduğunu düşünen balıkçılar, yaklaştıklarında Akdeniz'de nadir görülen ve bilimsel adı "mola mola" olan ay balığı olduğunu fark etti. Tekneye 2 metre kadar yaklaşan balığı görüntüleyen balıkçılar, şaşkınlıklarının yanı sıra büyük heyecan yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber