Geri Dön

MHP’li Çelik: Güroymak'a bölücüler ‘Norşin’ der

MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Bitlis’in Güroymak İlçesi’ne bir grup bölücünün ‘Norşin’ dediğini ileri sürdü

Mersin’in Anamur İlçesi’ne bağlı Öner Beldesi’nde partilileriyle bir araya gelen Milletvekili Behiç Çelik, Kürt açılımını değerlendirdi. Çelik, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın ulus devlet anlayışından ayrılarak etnik devletçilik politikasını savunduğunu, içeriğinin ne olduğu belli olmayan bir Kürt açılımını Meclis'e dayatmaya çalıştığını söyledi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Bitlis ziyareti sırasında Güroymak İlçesi için kullandığı ‘Norşin’ adını bölücülerin kullandığını öne süren Çelik, “Cumhurbaşkanı konumu itibarı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin her yerinde resmi yer isimlerini kullanmak durumundadır. Bu şekilde bir ifade Sayın Cumhurbaşkanı’nın konumuna uymamaktadır. O ilçenin adı Güroymak’tır. Oradaki yaşayan halkın yüzde 70’i Güroymak der. Ancak azınlıkta olan birkaç bölücü aile Norşin der” dedi.

Türkiye ekonomisinin gittikçe küçülmekte olan bir yapının içerisinde olduğunu belirten Çelik, son 7 yılda Türkiye’nin toplam borcunun 120 milyar dolar artarak 570 milyar dolara çıktığını ve bu yükselişin 80 yıllık borçlanmaya eşit olduğunu vurguladı.

7 yaşındaki çocuk okuldaki hücrede darp edildiABD'de bir okulda çocukların cezalandırılması için hücre yapılması ve burada 7 yaşındaki bir çocuğa uygulanan şiddetin görüntüleri ülkeyi ayağa kaldırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatılması sonrası, çocuğa şiddet uygulayan görevli intihar etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber