MHP’li Vural: Deniz Feneri’nde operasyon tamam

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Deniz Feneri e.V. soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Zahid Akman dahil 6 kişinin serbest bırakılmasını değerlendirdi

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Vural, şunları söyledi: “Başarılı bir operasyon yaptı hükümeti kutluyorum. Operasyon tamam. Üstünü örtmek, kapatma, karartma, yabancı ülkelerin büyükelçiliklerine bu davayla ilgili gelişmeleri sorması, bu ilişkiler ağının açığa çıkmamasının istenmesi, bütün bu süreçler yaşanıyor. Bu konuda Sayın Başbakan’ın ifadesi yok. Maalesef bu süreç siyasi parmaklarla yönlendirilme çalışmasıdır. Bizati hükümetin devreye girmesi, birtakım baskı ve karartma uygulamak istemesi, savcılar üzerinde bir takım baskılar bu mesele hakkında gerçek ve hakikatin çıkmasını da engelliyormuş gibi pozisyon oluşturuyor yoksa böyle bir konuda bir yargı sahibi olamam, insanların böyle bir şeyi yapıp yapmadığı konuda bir kanaat edinmem mümkün değil. Hükümetin tavırlarını gördüğümüz zaman Almanya’daki Deniz Feneri davasıyla Sayın Başbakan’ın bakış açılarını değerlendirdiğimiz zaman siyasi irade Deniz Feneri’yle ilgili hususların açığa çıkmaması konusunda biraz endişeli gözüküyor. Bizim arzumuz parmak girmesin yargıya müdahale olmasın. Maalesef bu yargı süreci siyasal iktidarın baskısı altında ve karartması altında olduğuna ilişkin bir kanaatimizin de yerleştiğini belirtmek istiyorum.”

Karı-kocanın iş yerine böyle saldırdılarİzmir'in Gaziemir ilçesinde, ev yemekleri yapan bir işletmeye, aynı işi yapan başka bir işletmenin sahipleri sopa ve taşlarla saldırdı. Ortalığın savaş alanına döndüğü dehşet anları, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber