Milletvekili eşleri Kosava ve Makedonya’ya gidecek

AK Parti’li milletvekillerinin eşleri, Balkan Savaşları’nın 100. yılı dolayısıyla Kosova ve Makedonya’ya gidecek.


AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı ile Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin (BASAM) birlikte organize ettiği geziye, bazı bakanlar ve AK Parti’li milletvekillerinin yaklaşık 50 eşi katılacak.

AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait’in eşi, BASAM Genel Sekreteri Sevilay Sait, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gezinin detayları hakkında bilgi verdi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit ile yaklaşık 50 bakan ve AK Parti’li milletvekili eşiyle birlikte 1-4 haziran tarihleri arasında Kosova ve Makedonya’ya gideceklerini kaydeden Sait, gezinin 1912 Balkan Savaşlarının 100. yılı nedeniyle düzenlendiğini söyledi.

Sait, geziyle, Anadolu’nun Balkanlarla olan tarihi bağlarını pekiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

-”Balkan müzikleri söylenecek”-

Priştine’de başlayacak gezinin Üsküp’te sona ereceğini ifade eden Sait, şöyle konuştu: ”Priştine’ye, Prizren’e gideceğiz. Ohri’de tarihi ve turistik yerleri gezeceğiz. Ohri’de tekne turumuz olacak. Üsküp’te balkan müziklerinin söyleneceği ve folklorünün oynanacağı bir gece düzenleyeceğiz. Tarihimizi, kültürümüzü tanıtmak amacındayız. Osmanlı, Balkan İmparatorluğu olarak da bilinir. Bunu orada tarihi eserlerle yaşatabilmek çok önemli. Orada Türkler’le biraraya geleceğiz, STK’larla görüşüceğiz. Hem arkadaş edinmelerini hem bağlarımızı güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Kosova ve Makedonya büyükelçiliklerini de ziyaret edeceğiz, bakan ve milletvekili eşleri ile görüşeceğiz.” Sevilay Sait, geziye AK Parti MKYK’nın kadın üyelerinin de katılacağını belirterek, programının müsait olması durumunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da geleceğini söyledi.

”BASAM ve diğer balkan dernekleri olarak, Balkan Savaşları’nın 100. yılında tüm dünyaya barış mesajları vermek istiyoruz” diyen Sait, bu çerçevede kültürel ve tarihsel etkinlikler düzenleyeceklerini bildirdi. Sait, 30’a yakın projeyi bitirdiklerini, geri kalanlarını da tüm Balkan dernekleriyle birlikte gerçekleştireceklerini kaydetti.

Film gibi izlediler! Polis her yerde onu arıyorFatih'te bir cip, yolun karşısına geçmeye çalışan yayaya çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan yaya yaklaşık 50 metre ileri fırladı. Kaza sonrası cip sürücüsü ve beraberinde bulunan kişi yada kişiler aracı bırakarak olay yerinden kaçtı. Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaparken bazı vatandaşlar ise çalışmaları film izler gibi seyretti. Polis kaza sonrası kaçan sürücüyü arıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber