Geri Dön

Muhabirimize 'baskı' TBMM'de

CHP, Başbakanlık Sözcüsü ve korumaların, Erdoğan'ın rahatsızlığı sırasında yaşananları görüntüleyen muhabirimiz Özsoy'a sert davranmasını TBMM gündemine taşıdı. CHP, Başbakan'dan açıklama istedi

Özsoy'un Başbakanlık korumalarınca baskı altına alındığını, Beki'nin talimatıyla fotoğraflarına el konulmaya çalışıldığını belirten Baloğlu, Erdoğan'a şu soruları yöneltti: Başbakanlık Sözcüsü, halkın haber alma özgürlüğü ilkesi doğrultusunda görevini yapmaya çalışan bir basın çalışanının fotoğraf makinesine el konulması talimatını hangi yetki ve mevzuat çerçevesinde vermiştir? CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki ve Başbakanlık korumalarının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın rahatsızlığı sırasında hastane önünde yaşananları görüntüleyen Milliyet gazetesi foto muhabiri Serdar Özsoy'a karşı davranışlarını TBMM gündemine taşıdı. Rahatsızlığınızdan dolayı böyle bir talimat vermiş olamayacağınıza göre, Başbakanlık Sözcüsü durumdan vazife mi çıkarmıştır? Başbakanlık Sözcüsü'ne, Başbakanlık ile ilgili istenmeyen bir haberin çıkmasını engellemesi için her türlü yola başvurması yönünde genel bir yetki mi verilmiştir? Çalışmalarınızı kamuoyuna yansıtarak basını bilgilendirmekle görevli olan gazeteci kökenli sözcünüzün, basın çalışanına hukuk- dışı bir tutum izlemesi karşısında yaptığınız görevlendirmeyi gözden geçirecek misiniz?Sözcünüzün hukuka aykırı talimatı ile basın çalışanının fotoğraf makinesine el koymaya çalışan, bölgeden ayrılmasını engelleyen koruma görevlileri hakkında işlem yapacak mısınız? Yetkisi var mı?

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Tatar Manisa'daki depremi yorumladıAFAD'ın duyurduğu Manisa'daki 5,4'lük büyüklüğündeki deprem İstanbul ve İzmir'i de kapsayan geniş bir çevrede hissedildi. Vatandaşlar depremin neden bu kadar geniş bir çevrede hissedildiğini merak etmeye başladı. Peş peşe meydana gelen son depremler ile CNN TÜRK'e konuşan uzmanlar konuya açıklık getirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber