ODTÜ öğrencilerini şikayetten vazgeçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ODTÜ mezuniyet töreninde pankart açan öğrenciler hakkında açılan davadaki şikayetinden vazgeçti.

Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın’ın, Ankara 11. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderdiği, “şikayetten vazgeçmeye” ilişkin dilekçede, “Sanıkların eylem nedeniyle üzüntü ve özür içeren beyanları, genç ve öğrenci oluşları da dikkate alınarak, Cumhurbaşkanımız tarafından, sanıklarla ilgili vaki şikayetimizden feragat edilmesi talimatı verilmiştir” ifadesi kullanıldı.

‘Sorumlu üslup’

Erdoğan’ın, gençlerin siyasetle ve ülke sorunlarıyla ilgilenmelerinden büyük memnuniyet duyduğu belirtilen dilekçede, gençlerin düşüncelerini ifade ederken, “marjinal gruplara ve sorumsuz siyasilere özenerek hakarete tevessül etmesini” tasvip etmediği, sorumlu ve nezih bir üslup benimsemelerini arzu ettiği belirtildi.

Beyoğlu'nda ses bombası paniğiİstanbul Beyoğlu Hacıahmet Mahallesi’nde bir dönerci dükkanın önüne kimliği belirsizi kişi ya da kişilerce ses bombası atıldı. Bölgeye çok sayıda zırhlı araç ve özel harekat polisi sevk edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber