Okula başlama yaşı 66’dan 69 aya çıkarıldı

TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti’nin eğitimle ilgili torba yasa teklifinin, ilkokula başlama yaşının 66 aydan 69 aya çıkarılmasına ilişkin maddesinin de yer aldığı birinci bölümü kabul edildi.

Okula başlama yaşı 66’dan 69 aya çıkarıldı

Genel Kurul’da teklifin görüşmeleri sırasında söz alan MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, “Türk milli eğitiminin artık milli bir politika çerçevesinde yürütülmesi ve her yıl bir deney yapılmaktan vazgeçilmesi asli beklentimizdir. Önümüzdeki teklif, 66 ay ısrarından vazgeçtiği için isabetlidir. 66 ila 69’uncu aylar arasındaki çocukların bedensel, bilişsel ve sosyal gelişim durumları arasındaki önemli farkı da bu tartışmaların yapıldığı yıllar içerisinde hepimiz öğrendik” şeklinde konuştu. Temel Kanun olarak görüşülen teklifin ikinci bölümünün Genel Kurul’un bugünkü mesaisinde ele alınarak, düzenlemenin yasalaştırılması bekleniyor.

İş merkezine girdiler, kasayı alıp kaçtılarBAĞCILAR'da otomobil ve motosikletle bir iş merkezine gelen kimliği belirsiz 5 kişi, burada bulunan bir iş yerindeki çelik kasayı alarak kayıplara karıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber