Önder: Sanatçıları da kendimize benzetmeyelim

HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder'den usta oyuncular Şener Şen ve Uğur Yücel'e destek.

Önder: Sanatçıları da kendimize benzetmeyelim

Nürnberg'te düzenlenen 20. Türk-Alman Film Festivali kapsamında gerçekleşen söyleşide yaptığı bir açıklama yüzünden eleştirilerin hedefi haline gelen usta oyuncular Şener Şen ve Uğur Yücel'e destek geldi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da açıklamalarda bulunanan Önder, "Şener Şen ve Uğur Yücel'in bir filmle uyandırdıkları etki bir çok siyasi faaliyetten fazladır. Candır ikisi de. Linç etmeyelim. Ettirmeyelim" diye yazdı.

"Bu Yılmaz Güney'den Tarık Akan'a varana değin hep böyledir. Emeğe ve sanata saygı borcumuzdur" diyen Önder sözlerini "Sanatçıları hoşca tutalım. Kendimize benzetmeye çalışmayalım" cümlesiyle tamamladı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Festival kapsamında düzenlenen söyleşide sinema ve tiyatronun toplumsal içerikli mesajlar vermesi gerektiğini söyleyen bir seyircinin, Şen'e "Sizi neden bu tür toplumsal içerikli olaylarda ve gösterilerde göremiyoruz?" sorusuna ünlü aktör şöyle yanıt vermişti:

"Filmlerde sosyal içerikli mesajlar da var dediniz. Sonra dediniz ki, yürüyüşlerde sizi görmüyoruz. Şimdi o kadar ayrı alanlar ki... Biri oyuncunun ödevi, yani yaptığı filmlere hayat görüşünü yansıtmak. Bilfiil politikanın içinde olma, siyasetin içinde olma başka bir alandır. Bunu da biz sadece eylem yapan, hayatta başka hiçbir şey yapmayan, güzel film sevdalısı olmayanlara bırakıyoruz. Benden bu kadar."

Şener Şen'in bu sözleri hem basında hem de sosyal medyada tepkileri de beraberinde getirmişti.

Önder: Sanatçıları da kendimize benzetmeyelim

Uçakta panik! Bir anda ayağa kalktı ve...ABD'de bir yolcu, uçak havadayken yerinden kalkıp ayakta esrar içmeye kalkınca, pilot güvenlik sebebiyle Denver'a acil iniş yapmak zorunda kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber