Geri Dön

Önemli olan düşmek değil

Denizli’de bir konuşma yapan Erdoğan, “Önemli olan düşmek değil, her seferinde kalkıp koşmaya başlamaktır” sözünü hatırlatarak “Türkiye yaşanan badirelere, kumpaslara rağmen dimdik ayakta duruyor” dedi

Önemli olan düşmek değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlık Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen Ak Parti Denizli İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin yaşanan badirelere, fırtınalara, oyunlara, kumpaslara rağmen dimdik ayakta durduğunu, bunun nedeninin ise ülkenin köklerinin derinliği olduğunu söyledi. Erdoğan, “Önemli olan düşmek değil, her seferinde kalkıp koşmaya başlamaktır” sözünü hatırlatarak, düşüşe CHP, 1960, 1980, 2016 darbe girişimlerini, yükselişe Demokrat Parti, kalkınma çabaları, merhum Özal ve Ak Parti’yi örnek gösterdi.
Türkiye’yi kaosa, darbe girişimlerine, teröre düşürme çabalarına verilen en iyi cevabın, Türkiye’yi yeniden yükselişe geçirmek olacağını dile getiren Erdoğan, Suriye’de tümüyle dışlanmaya çalışılan Türkiye’nin her gün yeni kazanımlarla gücünü göstermeye başladığını bildirdi. Yıl sonu büyümesinin yüzde 5’in üzerine çıkacağının işaretlerinin şimdiden alındığını anlatan Erdoğan, müteahhitlik firması ve , ihale hacmi listesinde gösterilen başarıların diğer sektörlerde de gösterileceğine inandığını söyledi.

Önemli olan düşmek değil


“AB değerlerinin iflası”
Erdoğan, güzel haberlerin ardı ardına alındığını, enflasyonun tek haneli rakama indiğini, işsizlikte de önümüzdeki ay bir müjde beklendiğini bildirdi. Turizmde geçen yıla göre başarılı bir sezonun yaşandığını kaydeden Erdoğan, bazı Avrupa ülkelerinin tüm sabotaj çabalarına rağmen uluslararası yatırımcıların Türkiye’ye ilgisinin artarak sürdüğünü belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Bazı Avrupa ülkeleri bizi birlik fonlarından Gümrük Birliğine kadar akıllarına gelen her alanda tehdit etmeyi alışkanlık haline getirdiler. Sanki Türkiye, Avrupa Birliğinden ve Avrupa ülkelerinden yüz milyarlarca avro karşılıksız destek alan bir ülke de böyle bir tehdide maruz kalıyoruz. Avrupa ile ilişkilerimizde kar-zarar hesabına girersek Avrupa Birliği üyeliği süreciyle ilgili kesinlikle zararlı, genel ticari ilişkilerimizde de ancak başa baş çıkarız. Bugüne kadar bize verdikleri sözleri tutmayanların şimdi dönüp bir de mevcut durumla ilgili tehditler savurmaları, eğer şayet hala Avrupa Birliği değerleri denen bir şey varsa, onun iflasının ilanıdır.”
Sen de kazanacaksın ben de
Gümrük Birliği’nin, Türkiye kadar Avrupa’nın da faydasına bir uygulama olduğunun altını çizen Erdoğan, her iki tarafın da kazandığı bu statünün geliştirilerek devam etmesinden yana olduklarını, bunun için üzerlerine düşeni de yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi. Birilerinin, Gümrük Birliği’ni kendi mecrasından çıkartarak Türkiye’ye yönelik siyasi bir baskı aracı haline getirmeye kalkmasına izin vermeyeceklerine işaret eden Erdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye dönerek, “Nihat Bey sakın ha, hiç bu işte gevşek davranmaya gerek yok” dedi.
Gümrük Birliği’ne ilişkin, “Burada ‘Kazan, kazan.’ Sen de kazanacaksın, ben de” diyen Erdoğan, Türkiye’nin yıllar önce Gümrük Birliği’ne alındığını hatırlattı.
Yıl sonu büyümesinin de yüzde 5’in üzerine çıkacağının işaretlerinin şimdiden alındığını anlatan Erdoğan, dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firması listesinde 46 firmayla ikinci sırada yer alındığını ifade etti. Erdoğan, Türkiye’nin ihale hacminde ise Almanya ve Japonya’yı geride bırakarak 7’nci sıraya yükseldiğini, otomotiv üretimi ve ihracatında da rekorların sürekli kırıldığı bir dönemden geçildiğine dikkati çekti.
Avrupa ülkelerinde Türkiye karşıtlığını merkeze alan ucuz seçim kampanyalarının moda haline geldiğine dikkati çeken Erdoğan, işbirliğine zarar veren, aklıselimi esir alan bu tablodan üzüntü duyduklarını bildirdi. Bunun yerine Türkiye dostluğu üzerine yapılacak kampanyanın tüm tarafları için isabetli ve faydalı olacağını vurgulayan Erdoğan, bugün de verilen büyük mücadelede Türkiye’nin yanında olarak destek verenlerin ileride hatırlanacağını belirtti.

Kimse Türkiye’yi küçük görmesin

Erdoğan, şöyle devam etti:”Şimdi, yok artık. Yoksa yok canım. 6 milyona yakın insanımız var. Şu anda biz ne kadar Avrupa Birliği, Gümrük Birliği diyorsak en az o kadar Avrupa Birliği üyesi ülkelerin de buna ihtiyacı var. Bunu böyle bileceğiz. Efendim işte, ‘Yok şu kadar ihracat yapmışız, bu kadar.’ İhtiyacı var da onun için alıyor, ihtiyacı olmayan şeyi alır mı? Bunları da böyle bileceğiz. FETÖ’den PKK ve DHKP-C’ye kadar tüm terör örgütlerinin cirit attığı Avrupa ülkelerinin, Türkiye’nin terörizmle mücadelesine destek vermek yerine böyle bir yola yönelmeleri kendi elleriyle kendi iplerini çekmeleri demektir. Biz, Avrupa Birliği kurumlarının ve birliğin aklı başında üyelerinin böyle bir yanlışa düşmeyeceklerini ümit ediyoruz. Türkiye, kaybı göze alınamayacak kadar büyük bir ülke, büyük bir ortak, büyük bir potansiyeldir, bu böyle biline. Kimse Türkiye’yi küçük görmesin. Sen Kemal Kılıçdaroğlu musun? O, Türkiye’yi küçük görebilir ama biz görmeyiz.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek’in bir şiirindeki dizeleri okuyarak, “Sen bir devsin, sen sıradan bir ülke değilsin. Varsın Kemal Kılıçdaroğlu gitsin Avrupa Birliği ülkelerine Türkiye’yi şikayet etsin. Onun Türkiye diye bir derdi, aşkı yok ama bizim aşkımız, derdimiz var. Biz bu millete sevdalıyız, bu vatana sevdalıyız ama onun öyle bir derdi asla yok. O, Türkiye’ye düşman olanlarla el ele kol kola dolaşıyor, varsın dolaşsın” dedi.

Zeybekçi’nin kızının nikâhına katıldı

Önemli olan düşmek değil


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin kızı Fatma Zeybekci’nin Seval-Sait Özkan çiftinin oğulları İbrahim Özkan ile hayatını birleştirdiği düğün merasimine katıldı. Törene TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Başbakan Binali Yıldırım da katıldı


Köpeğe kalaslı dayak cep telefonuna yansıdıYalova’nın Çiftlikköy ilçesi Aşağı Gacık mevkisinde köpeğini kalasla döven Hasan A. adlı şahsın uyguladığı vahşet cep telefonuna yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber