‘Önemli olan itibarda kalmak’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün, CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı devam ederken gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘Önemli olan itibarda kalmak’

Öztrak, YSK’nın İstanbul seçiminin yenilenmesine ilişkin kararını eleştirerek, YSK üyelerine istifa çağrısı yaptı. AK Parti kanadından 31 Mart seçimlerinde oyların çalındığına ilişkin yapılan açıklamalara da tepki gösteren Öztrak, “Seçimi çalanlar şimdi utanmadan bizleri oy çalmakla suçlama iddiasına girdiler. Atalarımız boşuna ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. Rahmetli İnönü’nün bir sözü var, ‘Önemli olan iktidarda değil itibarda kalmaktır’ diyor. AK Parti’nin adayının içine düştüğü duruma bakınca insan ister istemez bu sözü hatırlıyor’” dedi.

Öztrak, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesine ilişkin açıklamalarını da eleştirti.

İnternetten kaçak tüfek satılan depoya operasyonDenizli'nin Sarayköy ilçesinde bir depoya düzenlenen kaçak silah operasyonunda 787 tüfek ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber