Protestocu öğrenciler ile rektör arasında tartışma çıktı

Bülent Arınç'ın üniversiteyi ziyaret edeceğini duyan öğrenciler protestoya hazırlandı, karşılarına rektör çıktı

Protestocu öğrenciler ile rektör arasında tartışma çıktı

Protestocu öğrenciler ile rektör arasında tartışma çıktı
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir süre önce Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörlüğü´ne atanan Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'ye ``Hayırlı olsun'' ziyaretinde bulundu.

Prof. Dr. Pakdemirli´nin genç yaşta rektör olmasından dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını belirten Bakan Arınç, Pakdemirli´nin başarılı olacağına inandığını, 1992 yılında kurulan üniversitenin yeni yönetimiyle bugünkünden çok daha iyi noktaya gelmesini dileğinde bulundu. Üniversitenin bütçesinin birkaç gün önce çıktığını ve 115 milyon lira civarında olduğunu kaydeden Arınç, ``İhtiyaç olursa yine takviye ederiz'' dedi.

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ise Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı üniversitelerinde ağırlamaktan büyük şeref duyduklarını söyledi. Üniversiteyi geliştirip daha ileri bir noktaya taşımak istediklerini dile getiren Pakdemirli, ``Üniversiteler yarışında öne geçmek istiyoruz'' dedi.

İŞTE YAŞANANLAR:

Adobe Flash Player Yükle

Protestocu öğrenciler ile rektör arasında tartışma çıktıÖĞRENCİ YURDUNDAN PROTESTO Bu arada ziyaret öncesinde rektörlük binası arkasındaki erkek öğrenci yurdundaki kalan Türkiye Gençlik Birliği üyesi olduklarını belirten bazı öğrenciler AK Parti hükümetini protesto etmek isteyince, Rektör Prof. Dr. Pakdemirli ile aralarında sözlü tartışma yaşandı. Grup adına Rektör Prof. Dr. Pakdemirli´ye açıklamada bulunan Türkiye Gençlik Birliği İl Başkanı Erdem Özdemir, ``Siz Atatürk´ün Nutku´nun son kuplesini okuyun. `Cumhuriyeti ilelebet muhafaza ve müdafa edecek güç gençliktir' der. Türk gençliği devrimlerin ve cumhuriyetin bekçisidir. Size yetkiyi aldığımız yeri açıklıyoruz. Siz diyorsunuz ki, `Ben size bu görevi vermedim?' Ama diyorum ki, `Bu görevi sizden değil, Atatürk´ten aldık'' dedi. Bunun üzearine Özdemir´e müdahale eden Rektör Pakdemirli, ``Sizler Atatürk´ten görev alamazsınız. Cumhuriyeti savunacaksam ben savunurum. Ben burada rektörüm. Size kalmaz bunu savunmak. Ben, size cumhuriyeti savunmak için görev vermedim. Net bir şey söylüyorum size. Siyasi slogan atarsanız. Kimliklerinizi toplarım. Üniversiteden atarım hepinizi. Hemen dağılıyorsunuz. Burası benim ve hepinizin üniversitesi. Burada slogan atamazsınız. Eğer atarsanız emniyet görevlileri kimliklerinizi toplayacak'' diye karşılık verdi.

Rektör Pakdemirli´nin uyarısının ardından üniversiteli gençler polis ekipleri tarafından rektörlük binasının önünden uzaklaştırıldı.

Başkent’te otomobil dolandırıcılarına operasyonAnkara'da, otomobillerin kilometresini düşürüp, hasarlarını gizleyerek yaklaşık 60 kişiyi dolandıran 7 kişilik çete, polisin 'Sayaç' adlı operasyonuyla çökertildi. Kendilerini polis olarak tanıtıp, şifreli dil kullanan çete üyelerinden 5'i tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber