Sabote edilen boru hattı alev alev yandı

Mardin’in Midyat ilçesi yakınlarından geçen ve PKK’lı teröristlerin önceki gece bomba ile sabotaj düzenlediği BOTAŞ’a ait Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattında çıkan yangın, hattın kapatılması üzerine bu sabaha kadar devam ettikten sonra kendiliğinden söndü

Sabote edilen boru hattı alev alev yandı

Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattının Mardin’in Midyat İlçesi’ne bağlı Şenköy yakınlarından geçen bölümüne önceki gece saat 23.00 sıralarında bir grup PKK’lı terörist sabotaj düzenlendi. Boru hattına döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi ardından çıkan yangına güvenlik güçleri ve BOTAŞ ekipleri müdahale ederken petrol akışı durduruldu. Bölgeye gelen güvenlik güçlerine mayınlı tuzak kurulmuş olabileceği ihtimali nedeniyle kontrollü bir şekilde müdahale edilmeye çalışılan yangın, petrol akışının kesilmesi nedeniyle bu sabah kendiliğinden söndü.
Olayın ardından geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Ceren Özdemir'in katili kamerada! Bir gün önce...Ordu’da evinin önünde öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç’un(35) olaydan bir gün Ordu Ticaret Borsasının kapısının önünde keşif yaptığı ve içeri girip güvenlik görevlisinden para istediği ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber