Şampiyonlar Ligi finali gibi kongre

Ak Parti’nin İstanbul 4. Olağan İl Kongresi’nde Türk Telekom Arena Stadı’nda büyük bir çoşku ve kalabalık vardı.

Partililer 52 bin kişilik stadın tamamını doldururken, yoğun katılım kongreye saatler kala TEM otoyolunun Anadolu istikametini kilitledi. Çok sayıda özel otobüs, İETT ve halk otobüsü, servis araçları ve özel araçlarlara kongreye gelen partililer yolda büyük bir sıkışıklık yaşanmasına neden oldu.

Trafik polisleri ve İspark görevlileri yolun açılması için yoğun çaba harcadı. TEM otoyolunun Arena’ya bağlanan yolu, otobüs yoğunluğu nedeniyle trafiğe kapandı. Kongreye gelen partililere şapka, parti bayrağı ve Türk bayrağı, su ve kumanya dağıtıldı.

Yaklaşık 15.30 sıralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan stada geldi. Erdoğan’ın aracının stada gelişi, stadyumu dolduran partililere canlı olarak izlettirilirken, makam aracı ekranlarda göründüğünde tribünler çoştu.

‘Büyük usta geliyor’

“Bayrakları hazırlayın, büyük usta Recep Tayyip Erdoğan geliyor” anonsuyla ayağa kalkan partililer bayrakları sallayarak stadyumda adeta “şampiyonlar ligi finali” görüntü yarattı. Başbakan’ın stadyumda görülmesiyle birlikte çoşku doruğa çıktı. Tribünlerdeki binlerce kişi Erdoğan’ı alkışlar ve sloganlarla karşıladı. Daha sonra Erdoğan eşi Emine Erdoğan’la birlikte kendisi için hazırlanan platforma çıkarak tüm stadı turladı. Erdoğan ve eşi her beş metrede, platform kenarına konulan karanfilleri alıp partililere attı. Partililer de Erdoğan lehine çoşkulu tezahüratta bulundu. Bu sırada bazı vatandaşlar Erdoğan’a taleplerini içeren mektuplar verdi.

Stadın protokol bölümü de adeta Bakanlar Kurulu’na döndü. Bakanların büyük çoğunluğu kongredeydi. Trübündeki partililer arasında Fenerbahçe ve Galatasaray forması giyenlerin varlığı dikkat çekti. Tribünlerde dikkat çeken bir başka nokta da kadın katılımcıların çokluğuydu. Zaman zaman tezahürat yapan, alkışlayan ve bayrak sallayan kadınların çoşkusu erkeklerden geri kalmadı.

Hazırlanan büyük sahnede, üç boyutu tarihi yarımada görüntüsünün yanı sıra Kız Kulesi ve Başbakan Erdoğan’ın dev boyutlu resmi yer aldı. “Bir olduk, birlik olduk, birlikte Türkiye olduk!” sloganını içeren dev pankartlar, stadın dört bir tarafına asıldı. Atatürk ve Erdoğan’ın dev posterlerinin yanı sıra “Usta Sarıyer tamam, aşkınla çoşkunla yola devam!”, “Büyük Usta, Maltepe tamam, durmak yok yola devam!”, “Bu şarkı bu sevda bitmez”, “Söz verdik, sözümüzü tutacağız, 2014’te Avcılar’ı alacağız” yazılı pankartlar yer aldı.

‘Ecdadın teselli buldu’

Dikkat çeken bir başka pankart ise Fatih Sultan Mehmet, Sultan 2. Abdulhamit ve Başbakan Erdoğan’ın resimlerinin yer aldığı “Hayaldi gerçek oldu, ecdadın ruhu sende teselli buldu” yazılı pankarttı...

Kaza sohbetiSamsun'da iki motosikletli kuryenin sipariş götürdükleri sırada trafikte sohbet etmeleri nedeniyle yaptıkları kazanın güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber