Sarayda baklava alayı

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla Topkapı Sarayı Müzesi’nde düzenlenen “Geleneksel Bayramlaşma Töreni” ve “Baklava Alayı” etkinliğine turistler yoğun ilgi gösterdi.

Sarayda baklava alayı

Mehteran Takımı’nın konseri, baklava ve Osmanlı şerbetinin ikram edildiği töreni izleyen yabancı turistler, 500 yıllık bir geleneğin her karesini görüntülemek için adeta birbirleriyle yarıştı ve ortaya renkli görüntüler çıktı.

Kurtulmuş, “Bu törenin geçmişte yaşadıklarımızı hatırlamak, oradaki köklerimizin kendi tarihimizin zenginlikleri olarak kabul edip bunları sonraki nesillere aktarmak gibi bir sorumlulukla yerine getirildiğini ifade etmek isterim” dedi. Kurtulmuş, AKM’nin 2019 yılı içerisinde açılışının gerçekleşeceğini belirten Kurtulmuş, Kuleli Asker Lisesi için “Burayı ulusal bir müze haline dönüştüreceğiz” diye konuştu. l ENVER ALAS İstanbul DHA

Terör örgütüne 'Kıran- 5 ' darbesiMuş ve kırsalında sürdürülen Kıran-5 Operasyonu kapsamında terör örgütü PKK'lılara ait 17 adet sığınak ve içerisinde 250 kilogram amonyum nitratın yer aldığı bir adet depo ile toprağa gömülü 23 bidon bulundu. Mühimmat ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği sığınaklarda rüzgar ölçme cihazı bulunması dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber