Geri Dön

Sarıgül yeniden DSP’de

CHP’den ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 2001 yılında ayrıldığı DSP’ye geri döndü. Sarıgül DSP’nin Şişli Belediye Başkan adayı olacağını açıkladı

Sarıgül yeniden DSP’de

CHP’den ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 2001’de ayrıldığı DSP’ye geri döndü. Sarıgül, “Bu karar, DSP’nin yapılacak yerel seçimlerde ve daha sonra yapılacak genel seçimlerde güçlü bir iktidar alternatifi olacağının işaretidir” dedi.
DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız da DSP’nin yeni genel sekreteri oldu.
Genel Başkan Zeki Sezer başkanlığında, dün toplanan Parti Meclisi toplantısında yerel seçim hazırlıklarının dışında bazı isimlerin partiye yeniden katılımları kabul edildi.

Şişli DSP adayı
Buna göre Sarıgül’ün yanı sıra eski milletvekili Prof. Dr. Gökhan Çapoğlu, parti kurucusu ve eski MYK üyesi Halil Derici ve eski Genel Sekreter Yardımcısı Dursun Ali Sönmez de yeniden DSP üyesi oldu.
Sarıgül, Milliyet’in sorusu üzerine yerel seçimlerde DSP’nin Şişli Belediye Başkan adayı olacağını açıklarken, 2001’de ayrıldığı DSP’ye dönmekten mutlu olduğunu belirtti. Sarıgül, “Katılım kararı Türk siyasetinde, Türk sosyal demokrasisinde ve demokratik solun yıllardan beri özlemi duyulan demokratik bütünleşmesi doğrultusunda atılan büyük bir adımdır. Yani bu karar, DSP’nin yapılacak yerel seçimlerde ve daha sonra yapılacak genel seçimlerde güçlü bir iktidar alternatifi olacağının işaretidir” diye konuştu.
Sarıgül, CHP’nin 29-30 Ocak 2005’te yapılan kavgalı 13. Olağanüstü Kurultay’da genel başkan olmak için yarışmış, ancak Deniz Baykal karşısında başarılı olamamıştı. Baykal’a sert muhalefette bulunan Sarıgül, çalkantılı bir sürecin ardından CHP’den ihraç edilmişti.

Yağız genel sekreter oldu
PM’de, Masum Türker’in TÜRMOB Genel Başkanı seçilmesi nedeniyle boşalan DSP Genel Sekreterliği’ne Yağız’ın getirilmesi kararı da alındı. Yağız, “Öncelikle bana güven duydukları için bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Duydukları güveni gereği gibi yerine getirmek için üzerime düşeni yapmaya çalışacağım” dedi.

Akyaka'da deniz yine çekildiMuğla'nın Ula ilçesinde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği tatil bölgelerinden Akyaka'da deniz suyu, 30 metre kadar çekildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber