Satırbaşı

Satırbaşı

Satırbaşı

Cephanelik gibi çoban
ŞANLIURFA’NIN Siverek ilçesinde bir çobanın üzerinden bir kalaşnikov tüfek, bir tabanca, üç şarjör ve 19 mermi çıktı. Gözaltına alınan Hadi K., ilk ifadesinde, köyün çobanlığını yaptığını ve hasımları olduğunu söyledi. Hadi K., can güvenliğini sağlamak için silah taşıdığını belirterek, "Bazen geceleri dağda kalıyorum. Üzerimdeki silahlarla kendimi koruyorum" dedi.

Yeni Asya’nın 4 yazarına ceza
YENİ Asya gazetesinin dört yazarı, "Deprem ilahi ikazdır" diye yazı yazdıkları gerekçesiyle 20 ay hapis cezasına çarptırıldı. İstanbul 3 No’lu DGM’de Şaban Döğen, Sami Cebeci, Abdil Yıldırım ve Cemil Tokpınar hakkında ayrı ayrı açılan davalar dün karara bağlandı. Mahkeme heyeti, dört yazara TCK’nın 312/2. maddesi uyarınca bir yıl sekizer ay hapis cezası verdi.

‘Toprak, Ateş ve Ruh’ sergisi
PINAR Yeşilada yönetimindeki 14 amatör seramik sanatçısının aynı toprak ve aynı ateşten farklı ruhları yansıttığı "Toprak, Ateş ve Ruh" sergisi, Robert Kolej Mezunlar Derneği tesisi Bizim Tepe’de 2 Haziran günü 18.00’de açılacak. Yalnızca o gece açık kalacak sergide pano çalışmaları ve figüratif heykeller yer alacak.
SİYASET
Koyun için iddiaya girip Ercan Kurt'un öldüğünü anons ettiler!Bolu'nun Mengen ilçesinde lokanta işleten Ercan Kurt'un yanında çalışan garson, arkadaşıyla bir koyun için iddiaya girip, belediye hoparlöründen patronunun öldüğü yönünde anons yaptırdı. Öldüğüne dair anonsu duyunca soluğu belediyede alıp, sağ olduğu yönünde ikinci bir anons yaptıran Ercan Kurt, korkarak lokantaya gelen yakınlarına tek tek durumu açıklamak zorunda kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber