Sezer: ‘Burnunun dibini görmekten aciz bir başbakan var’

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, bir yıldır herkesin ekonomik krize karşı Başbakan Erdoğan'ı uyardığını belirterek, “İşsizlik bel büküyor. Ama bu işsizliği, yoksulluğu hatta burnunun dibini görmekten aciz bir başbakan var bu ülkede” dedi.
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Çanakkale'deki ziyaretlerinin ikinci gününde Bayramiç ve Ezine ile beldeleri Mahmudiye ve Geyikli'de halka seslendi. İlk ziyaretini Mahmudiye ve Geyikli Beldeleri'ne düzenleyen Sezer, seçim otobüsünden halka seslendi. 29 Mart'taki seçimlerin Türkiye'de yeni bir dönemin başlamasına sebep olacağını savunan Sezer, “Siyasette, sorun değil, çözüm üreterek, köylüyü, esnafı destekleyerek, yatırımları arttırarak ancak Türkiye’de gelişme, düzelme olur. Siyasetteki kısır kavgalardan bıktık. Kavgayı yolsuzlukla, işsizlikle, çiftçinin, esnafın, işçinin derdine çare bulmak için yapmak lazım. Bir de ülkenin birliğine, bütünlüğüne, düzenine el uzatanlara karşı kavgayı hep birlikte vermeliyiz” dedi.
Sezer, daha sonra geçtiği Ezine ve Bayramiç ilçelerinde de halka hitap etti. Konuşmasında AKP Genel Başkanı ve Başkan Erdoğan'a yüklenen Sezer, esnaf, çiftçi ve emeklinin hayatın ağır koşulları altında ezilmeye mahkum edildiğini ileri sürerek, şunları söyledi:
“Ama, bu gerçekleri göremeyen bir siyaset anlayışı da Türkiye’de kayıkçı kavgası yapmaya devam ediyor. İşsizlik bel büküyor. Ama bu işsizliği, yoksulluğu hatta burnunun dibini görmekten aciz bir başbakan var bu ülkede. Niye böyle söylüyorum. Çünkü, herkes uyardı bir yıldır, ‘Kriz geliyor, tedbir al’ diye. O ise, ‘Bize bir şey olmaz’ deyip, yan gelip yattı. Bir yıl önce, ben de uyardım, ‘Kriz geliyor” diye. Tedbir almaları için, beş maddelik öneri de götürdüm. Ancak, Başbakan, ‘Merak etme bir şey olmaz. Amerika’daki kriz başka, bize etkisi olmaz’. dedi. Şimdi millet işsizlikten ‘Yandım anam’ diyor. O ise ‘Teğet geçti.’ diyor.”
Ziyaret ettiği yerlerde, yürümeyi çok sevdiğini söyleyerek otobüsten inerek propaganda çalışmalarını sürdüren Sezer, vatandaşlarla tokalaştı. Sezer Çanakkale gezisini, Çan ve Biga ilçelerine yapacağı ziyaretlerle öğleden sonra tamamlayarak, Balıkesir’in Bandırma ilçesi'ne geçecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Barış Pınarı Harekatı'nın sona ermesi için tek şartımız var!'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Şu ana kadar bin 200 kilometrekare alanın terörden temizlendiğini belirten Erdoğan, batı dünyasına seslenerek, "Teröristler bölgeden çıksın, harekat biter" dedi. ABD ziyaretinin Türkiye'ye gelecek heyete göre şekilleneceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ziyareti için ise, "Şu an itibarıyla Rusya seyahatimizle ilgili herhangi bir olumsuz durum yok. Büyük ihtimalle o gerçekleşecek" diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber