Sezer: İnsan insanın KURDU DEĞİLDİR

Cumhurbaşkanı bayram mesajında, "İnsan insanın kurdudur özdeyişinin doğru olmadığını ortaya koyabilmek için çaba göstermeliyiz" dedi

Sezer: İnsan insanın KURDU DEĞİLDİR

Cumhurbaşkanı bayram mesajında, "İnsan insanın kurdudur özdeyişinin doğru olmadığını ortaya koyabilmek için çaba göstermeliyiz" dedi

ANKARA Milliyet

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Türkiye’nin, tarihin ve coğrafyanın önüne çıkardığı fırsatları en iyi biçimde değerlendirerek güzel günlere mutlaka ulaşacağını belirtti. Sezer Ramazan Bayramı mesajında özetle şu noktaların altını çizdi:
• Dünya yaşamını din kurallarının etkisinden kurtarıp bilim ve aklın egemenliğine bırakan laiklik ilkesi, çağdaşlaşmanın vazgeçilmez öğesidir. Laiklik olmadan, din ve vicdan özgürlüğünden kesinlikle söz edilemez. Laiklik, tüm özgürlüklerin güvencesidir.
• Uygarlıkların kaynaşmasından doğan kültürel çeşitlilik, ülkemizi diğer ülkelerden farklı kılan önemli bir zenginliğimizdir. Bu zenginliğin değerini bilmeli, güzel ülkemizde hoşgörü içinde ve kardeşçe yaşamalıyız. ‘İnsan insanın kurdudur’ özdeyişinin doğru olmadığını ortaya koyabilmek için çaba göstermeliyiz.
• Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu: Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına hitaben yayınladığı mesajda, TSK’nın amacının, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, üstün başarılarını artırarak devam ettirmek, Cumhuriyet Türkiyesi’nin, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasını sağlamak olduğunu dile getirdi.
• Başbakan Bülent Ecevit: Ramazan Bayramı’nda aftan yararlanan on binlerce kişinin ailelerine ve dostlarına ulaşmanın mutluluğunu duyuyorum.
• Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli: Daha iyi işleyen devlet, daha mutlu bir millet, güçlü bir demokrasi ve gelişen bir ekonomi hedeflerini gerçekleştirme azim ve kararlılığında olduk.
• Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz: 2001 yılı, ekonomi, demokrasi, özgürlük ve devlet yönetim yapısında AB’ye üyelik için gereken kriterleri yerine getirmiş Türkiye’ye basamak olacak.SİYASETCumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. ABD ziyaretine ilişkin Erdoğan, "F-35 meselesindeki mevcut uzlaşmaz tavır sürerse Türkiye'nin orta vadeli ihtiyaçlarını karşılamak için başka arayışlara girmek zorunda kalacağını da ayrıca söyledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber